Virtuvės baldai – nuo klasikos link modernumo

Virtuvė – tai ne tik vieta namuose, kur namų šeimininkė gamina maistą visai šeimai. Virtuvė jau seniai tavo šeimos susibūrimo vieta – būtent čia šeima renkasi prie pietų ar vakarienės stalo, būtent čia šiltai sutinkami svečiai. Todėl labai svarbu įsirengti virtuvę taip, kad joje Jums būtų jauku būti. Žinoma, visų pirma virtuvės įrengimas aktualus moterims, tačiau šiais laikais gaminančių vyrų skaičius eksponentiškai didėja, todėl ir virtuvės įrengimo tendencijos pradeda kisti ne vien dėl laiko pokyčio, tačiau ir dėl „lyčių karų“. Tačiau tai nėra neigiamas dalykas – daba virtuves baldai parduodami įvairiausių stilių, formų bei spalvų, todėl atitiks kiekvieno skonį bei poreikius.

Virtuvės, kaip ir kitų patalpų dizainas, pasižymi keturiais esminiais stiliais : klasika, modern, country ir hitech. Plačiau panagrinėkime kiekvieną iš jų.

Klasikinis stilius išlieka aktualus visada. Šio stiliaus baldai puikiai tinka erdviuose virtuvėse, kuriuose esti aukštos lubos ir dideli langai. Šio stiliaus baldai paprastai gaminami iš masyvaus medžio. Naudojami tik natūralūs medienos atspalviai.

VirtuvėModernų virtuvės stilių išsirinks asmenis, kuriems svarbus ne tiek virtuvės interjeras, o jos patogumas ir funkcionalumas. Šio stiliaus virtuvės dažniausiai būna arba tamsių, arba pastelinių spalvų. Ryškios spalvos šiam stiliui visai netinka. Aštrūs kampai pašalinami, stiliuje dominuoja ovalios formos. Pagal šį stilių įrengtoje virtuvėje nepastebėsite jokių nereikalingų detalių – čia dominuoja paprastumas ir funkcionalumas. Tai tarsi pereinamasis etapas tarp klasikinės ir hitech virtuvių.

Country stiliaus virtuvė – tai kaimiško stiliaus virtuvė. Šiame stiliuje virtuvės baldai taip pat gaminami iš natūralių medžiagų. Apart medienos, stiliuje galima pastebėti molio, keramikos elementų. Visa moderni buitinė technika maskuojama, vizualiai sendinama.

Stilius, visiškai priešingas country stiliui – tai hitech. Šiame stiliuje dominuoja stiklas ir metalas – čia nerasite medinių baldų. Nors šis stilius nėra labai praktiškas, jį galima naudoti mažos kvadratūros virtuvėse – taip virtuvė atrodys vizualiai daug didesnė.