Vertimai – kas svarbu užsisakant šias paslaugas?

vertimaiPrireikė tekstų vertėjų pagalbos? Nežinote ar verta pasinaudoti įvairių vertimo biurų paslaugomis? Viskas priklauso nuo jums reikalingų darbų pobūdžio – kai kurie vertimų biurai gali jums pasiūlyti priimtiną paslaugų kainą, tačiau ne kiekvienas vertėjas pasižymi kokybiškų paslaugų teikimu. Vertimai gali būti atliekami iš įvairių kalbų, o jų kaina dažniausiai priklauso nuo sudėtingumo bei teksto formato. Jeigu jums prireikė šių specialistų paslaugų, siūlytume žemiau paskaityti svarbiausią informaciją, kurią įsisavinti turėtumėte ir jūs.

Jokiu būdu nereikėtų susivilioti mažomis paslaugų kainomis, nes dažniausiai tokie vertimų biurai tekstus verčia gana nekokybiškai ir paviršutiniškai. Aišku, visose srityse yra tokių specialistų, kurie gali darbus atlikti pigiai ir kokybiškai, tačiau kaip juos atskirti? Jeigu matote mažą kainą, kuri yra vos ne per pus mažesnė nei įprasta konkurentų nustatoma suma, tai paprasčiausias variantas pastebėti ar darbas būtų profesionalus – kreiptis ir bandyti užsisakyti paslaugas. Jeigu atsakymas būtų toks, kad teksto vertimo darbai būtų atliekami tik po keleto dienų ar net savaitės, tai nemaža tikimybė, kad tai tikrai yra profesionalai. Kodėl? Jeigu kaina maža ir darbai kokybiški, tai tokie specialistai turi didelius darbo krūvius ir negali klientams pasiūlyti operatyvumo. Jeigu jūs niekur neskubate, siūlytume kreiptis į juos, tačiau geriausias variantas – už atitinkamą kainą gauti greitą ir kokybišką darbą norimu laiku.

Vertimai, kaip minėjome, gali būti atliekami iš įvairių kalbų, tačiau pirmiausia turėtumėte pasiteirauti kokiose kalbose pasirinkti specialistai dirba. Ne visi gali pasiūlyti platų kalbų sąrašą. Visos kainos priklauso nuo sudėtingumo. Trumpai tariant, jeigu jūsų tekstas yra skirtas kažkokiam naujienų portalui t.y. jeigu jis yra kaip šviečiamasis straipsnis, tai vertimo kaina gali būti labai maža. Jeigu jūsų tekstas yra kažkokia sutartis su paslaugų teikėju, kuri yra parašyta kita kalba, tai vertimas gali kainuoti brangiau, nes būtinas tam tikrų finansinių terminų žinojimas ir tokio teksto vertimui gali prireikti daugiau laiko.

Vertimų kainos yra nustatomos dažniausiai pagal teksto žodžių arba simbolių skaičių. Tai reiškia, kad darbas bus įkainojamas pagal esamus žodžius jūsų tekste. Visų įkainių turite teirautis iš anksto ir nusiteikite – kiekviena vertimų įmonė nustato vis kitus įkainius.