Verslininko blog‘as: kaip motyvuoti save darbui namuose?

darbas namieDaugelis pradedančiųjų verslininkų savo darbus atlieka namuose, kadangi kaip išmanydami bando sutaupyti ir teigia, kad biuro nuoma yra papildoma, ne visai reikalinga investicija. Tiesa, lygiai taip pat kaip pagrindinis pliusas yra tai, kad darbas namuose padeda sutaupyti, tuo pačiu egzistuoja ir daug minusų, kurie labai dažnai jaunuosius verslininkus veja iš gyvenamosios vietos. Paprasčiausiai per daug sunku tampa atskirti darbo ir poilsio erdves. Net ir užvertus kompiuterį norisi toliau siekti savo tikslų, o to rezultatas – pervargimas. Visgi, darbas namuose yra įmanomas, tik reikia žinoti kelias smulkmenas, kurios gali padėti dirbti kur kas produktyviau.

Įsikurkite biurą namuose

Jeigu gyvenate dideliuose namuose, tuomet būtinai įsirenkite kabinetą, kuriame atliksite kasdieninius savo darbus. Jame laikykite tik darbui reikalingus daiktus ir jokių pašalinių, kurie galėtų trukdyti. Žinoma, retas gali sau leisti tokį malonumą. Kita galimybė yra kambaryje atskirti vieną dalį erdvės naudojant nišą. Ten pasistatyti stalą ir dirbti. Ne pats patogiausias pasirinkimas, tačiau tiksliai žinosite, kad ten nuėję jus dirbate, o ir poilsio erdvė bus atskirta.

Paskirstykite darbo valandas

Labai patogu suskirstyti savo dienotvarkę valandomis, kad tiksliai žinotumėte, kada reikia dirbti, o kada ilsėtis. Jeigu planuojate dirbti po kokias 8-10 valandų per parą, tokiu atveju reikia nuspręsti, kuriuo metu pradedate ir kuriuo baigiate darbą. Žinoma, esant poreikiui visada galite reguliuot savo laiką, tačiau toks darbo valandų žinojimas padeda pasiekti produktyvesnių rezultatų.

Naudinga užsistatyti ir laikmatį, kuris padės paprasčiau fiksuoti savo darbo valandas ir suvokti, kada tiksliai prasideda jūsų laisvalaikis ir reikia pamiršti visas smulkmenas, kurios yra susijusios su verslu.

Prašykite artimųjų ramybės

Gera darbo aplinka gali užtikrinti, kad žmogus kur kas produktyviau dirbs ir tuo pačiu per trumpesnį laiko tarpą pasieks geresnių rezultatų. Jeigu jūsų namuose visada yra žmonių, tokiu atveju gražiai paprašykite, kad jie gerbtų jūsų darbą. Jeigu tai nepadeda, tuomet visada galima nusipirkti ausines, kurios padės nutildyti fone esantį triukšmą. Svarbiausia, kad aplinkiniai suvoktų, kad net ir būdamas namuose jūs dirbate, o ne užsiimate pašaline veikla.

Pasiruoškite tam

Galima atrasti labai daug knygų, kuriose aiškinama, kaip reikia dirbti namuose. Paprasti patarimai padės jums psichologiškai pasiruošti. Daugelis galvoja, kad darbas namuose yra tikras malonumas. Deja, galvoja iki tol, kol praktiškai patys to neišbando.

Labai daug lemia ir psichologinis pasiruošimas, kuris garantuoja, kad žmogus išmoks nebesiblaškyti. Yra įvairiausi pratimai, kurie moko koncentracijos ir susikaupimo. Rekomenduojame jais pasinaudoti, kadangi tai puiki galimybė savo darbą padaryti kur kas kokybiškesniu.

Darykite tik tai, ką mėgstate

Žinoma, geriausias garantas, kad būsite sėkmingas yra sprendimas dirbti tai, kas jums patinka. Dažniausiai, kaip teigia LCPC kolektyvas, verslininkai ir pasirenka tą nišą, kuri jiems atrodo priimtina ir įdomi. Jeigu suksitės savoje srityje, tokiu atveju tikrai darbas seksis puikiai net ir tokiu atveju, jeigu aplink jus bus labai daug veiksnių, kurie trukdys.

Kol vieni žmonės ilgainiui susitaiko su tuo, kad dirba namuose ir jiems tai pasidaro ne našta, o malonumas, tuo tarpu kiti verslininkai visgi persikelia į biurą, kadangi pamato, kad darbas tokioje vietoje yra kur kas produktyvesnis. Svarbiausia – darbo kokybė. Gali būti, kad investicija į biurą labai greitai atsipirks vien todėl, kad darbas bus kur kas kokybiškesnis, o tuo pačiu ir uždirbsite daugiau.