Vandens siurblių pasirinkimas

siurblysTurite problemų su vandens tiekimų į namus? Jis tiekiamas būtent iš šulinio ar gręžinio? Nežinote kokią įrangą pirkti? Visų pirma, vandens siurblių pasirinkimas turi būti labai atsargus. Būtent juos rinktis pagal tai, kam jie bus naudojami. Tai reiškia, kad vandens siurblių nevalia ieškoti pagal žemiausias kainas, nes labai lengva apsigauti ir tiek. Matote, kai kurie siurbliai gali būti naudojami vandens pumpavimui iš šulinio, tačiau gręžiniui – tokia įranga gali būti netinkama.

Vandens siurblių pasirinkimas turėtų būti atliekamas analizuojant visus niuansus. Jeigu išsikasėte šulinį ir dabar galvojate apie siurblio pirkimą, tuomet atminkite kad jums bus reikalinga ir kita įranga. Trumpai tariant, vandens ištraukimui iš šulinio ir tiekimui į namus vien siurblį neužteks. Dažniausiai naudojami vadinamieji – hidroforai. Tai siurbliai su primontuotais slėginiais išsiplėtimo indais. Jie reikalingi tam, kad siurblys būtų įjungiamas tuomet, kai vandens tiekimo sistemoje trūksta slėgio. Ta reiškia, kad tam, kad siurblys vandenį į šulinio trauktų automatiškai, vien tik paties siurblius neužteks. Reikės ir išsiplėtimo indo. Dažnai tokie siurbliai pardavinėjami kartu su minėtais indais arba reikia pastaruosius pirkti atskirai.

Taip pat reikia paminėti, kad perkant vandens siurblį, būtina žiūrėti į specifikaciją. Gali būti, jog įsigysite siurblį, kuris netiks būtent jums. Pavyzdžiui, jeigu nežiūrėsite į siurblio galimybes, galite nusipirkti per silpną. Kaip sužinoti kas jums tinka geriausiai? Pirmiausia turite pasižiūrėti kokiame gylyje yra vanduo. Dažniausiai standartiniai siurbliai pakelia vandenį iš 3-9 metrų gylio. Jeigu jūsų šulinys yra dar gilesnis ir vanduo turi būti traukiamas pavyzdžiui iš 12 metrų, tuomet siurblį turite rinktis būtent pagal tai. Aišku, iš kuo gilesnė vietose gali traukti siurblys, tuo didesnė jo kaina bus.

Taip pat reikia paminėti, kad standartiniai hidroforai taip pat nėra tinkami vandens gręžiniams. Gręžiniuose naudojamas visai kitokia įranga. Naudojami giluminiai siurbliai ir visa sumontavimo principas yra kiek kitoks nei montuojant paprastus siurblius šuliniams. Giluminiai siurbliai yra žymiai brangesni nei šulinio. Tad, renkantis vandens siurblį, gerai apgalvokite ir pasidomėkite kas jums tiktų labiausiai.

Pateiktas remiantis informacija iš: technobaltic.lt