Vaistažolių arbata – organizmui stiprinti ir ligoms gydyti

Ar žinojote, kad gydymas augalais ar jų preparatais yra vadinamas fitoterapija. Žolelių ir vaistažolių arbata yra gana populiarus būdas įvairiems ūmiems negalavimams gydyti ar organizmo profilaktikai. Jus pakilus temperatūrai beveik visuomet verdame liepų žiedų, čiobrelių ar aviečių lapų arbatą, o kai negalime užmigti – arbatą, kurios sudėtyje yra ramunėlių ar melisų.

Vaistažolės ir jų arbata yra daug sveikesnė priemonė nei kava ar įvairūs gazuoti gėrimai. Ar žinojote, kad kai kurie augalai pasižymi tonizuojančiomis savybėmis, todėl pasidomėję galite atrasti itin aromatingą natūralų, geriausias gamtos dovanas sukaupusią arbatą, kuri pakeis rytinį kavos puodelį. Juk arbatą gerti yra daug sveikiau nei kavą. Be to, arbata puikiai gaivina kaštą vasaros dieną, skatina virškinimą, medžiagų apykaitą. Todėl vaistažolių ar žolelių arbatą gerti yra ir sveika, ir naudinga.

Naudingi vaistiniai augalai

Vaistinių augalų ir vaistažolių, prieskonių ir prieskoninių žolelių yra labai daug. Faktiškai visi augalai turi vienokias ar kitokias organizmui naudingas savybes. Kartais apie jas net nepagalvojame. Pavyzdžiui, gyslotis labai naudingas virškinimui, todėl jo arbata labai tinka opų ir žarnyno būklės profilaktikai. Čiobreliai gali būti vartojami ir kaip vaistažolės ir kaip prieskoniai. Jie turi daug eterinių aliejų, todėl detoksikuoja organizmą, lengvina atsikosėjimą, gerina miego kokybę.

Žemuogių arbata yra labai kvapni, skani ir, žinoma, naudinga organizmui. Žemuogėse gausu vitaminų ir geležies ir kalcio, todėl arbata stiprina širdies darbą, kaulus, kraują, taip pat gerina virškinamojo trakto veiklą. Ar žinojote, kad kiaulpienės yra ne tik piktžolės, bet ir vaistingasis augalas, kaip ir žemuogės turintis daug vitaminų, geležies ir kalcio. Kiaulpienių arbata gerina miegą, aktyvina medžiagų apykaitą, valo organizmą.

Ką reikėtų žinoti geriant vaistažolių arbatą?

Jeigu žolelių arbatą naudojate profilaktiškai ir renkatės kvapnius bei skanius žolelių mišinius, nerimauti nereikėtų. Tačiau jeigu sistemingai pradėsite taikyti vaistažolių arbatas kokiam nors susirgimui gydyti, reikėtų žinoti, kad vaistažolės taip pat gali turėti šalutinį poveikį. Alergiškiems žmonėms reikėtų išsiaiškinti, ar neturite alergijos planuojamoms naudoti vaistažolėms. Jeigu vartojate vaistus, pasikonsultuokite su gydytoju, ar papildomai galite gydytis savo norimomis vaistažolių arbatomis. Taip pat su gydytoju reikėtų pasikonsultuoti ir tuomet, jeigu jaučiate šalutinį poveikį. Be to, reikėtų nepamiršti, kad jeigu vartojate vaistus ir žolelių arbatas, nereikėtų to daryti vienu metu. Tarp vaistų ir arbatos gėrimo turi praeiti kelios valandos. Taip abu preparatai bus veiksmingi ir efektyvūs.