Vairavimo egzaminas: dažniausiai pasitaikančios klaidos

Vairavimo kursai Vilniuje

Vairavimo kursai tik mintyse atrodo labai smagūs. Pradėjus mokytis pamatysite, kad reikės nuoširdžiai „kalti“ ženklus, analizuoti situacijas bei bandyti tapti kelių dalyviu. Vairavimo mokykla Vilniuje yra pasiruošusi suteikti visą reikalingą informaciją galinčia padėti mokiniui paprasčiau ir greičiau išsilaikyti teises.

Išskiriamos trijų tipų klaidos, kurios gali būti padaromos laikant egzaminą:

  1. Kritikės klaidos.
  2. Taktinės klaidos.
  3. Nekritikės klaidos.

Žinoma, kad pačios baugiausios yra kritinės klaidos, kadangi kartą jas padarius paprasčiausiai egzaminas yra nutraukiamas ir jūs nebeturite galimybės toliau važiuoti iki kito karto. Tiesa, norime pabrėžti, kad egzaminą laikyti galima tiek kartų kiek norite. Tik kiekvienas kartas kainuoja ir tenka netrumpai laukti, kol ateis Jūsų eilė.

  • Ištisinės linijos kirtimas – viena dažniausiai pasitaikančių klaidų egzamino metu. Labai gaila, kad palyginus tokia smulkmena visiškai užbaigia egzaminą. Svarbiausia, kad mokiniai puikiai žino, kad kirsti ištisinės linijos negalima. Paprasčiausiai pasimiršta tokia informacija ir tuo pačiu dažniausiai egzamino metu bandoma susikoncentruoti ties kur kas svarbesniais dalykais. Kartais tokios smulkmenos labiausiai ir pakiša koją.
  • Įvažiavimas į sankryžą – taip pat gana dažna klaida. Vėlgi, atrodytų smulkmena, kadangi visi puikiai žinome, kad taip daryti negalime, tačiau susijaudinus dažnai pasielgiama spontaniškai.
  • Kartais mokiniai taip įdėmiai stebi kelio ženklus, kad pamiršta atkreipti dėmesį į šviesoforą. Važiuoti ne per žalią – labai didelė klaida. Deja, po tokio gesto paprasčiausiai nutraukiamas egzaminas. Nepamirškite, kad transporto priemonėse viskas yra filmuojama, taigi kad ir kaip prašytumėte instruktoriaus, kad jis jūsų pasigailėtų – pastarasis paprasčiausiai to negali padaryti.
  • Išvažiavimas iš aikštelės labai dažai viena sudėtingiausių kliūčių. Nors mokykloje taip pat mokomasi, kaip saugiai palikti aikštutę, visgi, kai kurie net neišvažiuoja iš jos ribų ir jau baigia savo egzaminą. Praktikuos namuose labai verta.

Vairavimo kursai Vilniuje orientuoti į skirtingus asmenis, visiems jiems stengiamasi perduoti tikslią informaciją, kuri ne tik padeda išlaikyti egzaminus, tačiau taip pat ir tapti atsakingu vairuotoju kelyje. Lietuvoje galioja labai griežti įstatymai dėl vairavimo. Tik atsakingai vairuodamas turėsite tokią galimybę.