Vaikiškoms prekėms taikomi saugumo ir sveikatos reikalavimai

vaikiskos prekesPlanuojate internetu užsisakyti daug vaikams skirtų prekių? Tarp jų  bus tiek baldai, tiek įvairūs žaislai? Tokias prekes pirkdami pirkėjai privalo nuodugniai pasidomėti siūlomų gaminių kokybe. Net jeigu kainos smarkiai vilioja, vis tiek tai nėra priežastis atmestinai žiūrėti į vaikų saugumą. Kadangi vaikų organizmas yra daug jautresnis aplinkos veiksniams, daugeliui vaikiškų prekių taikomi specialūs gamybos reikalavimai. Jeigu prekė nėra saugi vaiko naudojimui, tuomet jos toliau gaminti negalima, tuo labiau – platinti.

Vaikiškų prekių kokybė yra žymima specialiu sertifikatu

Atitinkamos institucijos pabrėžia, kad saugiam naudojimui būtina užtikrinti, kad pagaminta prekė neturėtų žalingų medžiagų ar nebūtų pagaminta taip, jog vaikas lengvai susižalotų. Tokios prekės, įprastai, gaminamos pažymint jas dviem raidėmis – CE. Tai yra saugumo sertifikatas. Pabrėžtina, kad prekės, kurios turi šį žymėjimą, vis tiek gali būti nesaugios naudojimui, nes tai nėra garantas, tai tiesiog įspėjimas.

Kai prekės gaminamos netinkamos būdu ir rinkoje tai pastebima, į gamintoją kreipiamasi dėl tokių prekių gamybos sustabdymo. Pavyzdžiui, nesenai buvo kilęs skandalas, jog tam tikros spintos turi būti išimamos iš prekybos dėl to, kad kažkur vaikas sugebėjo su viena jų prisispausti. Tai rodo, kad tokie gaminiai yra nesaugūs vaikų aplinkoje. Klabant konkrečiai apie vaikams skirtas prekes, čia viskas yra dar griežčiau.

Pavyzdžiui, perkant žaislus eilinėse parduotuvėse ar internetu, vargu ar kurs nors rasite tokius gaminius, kurie nebus pažymėti minėtomis CE raidėmis. Jeigu jos nepažymėtos, vadinasi pardavėjas prekiauja nekokybiškas ir nesaugia produkcija. Tokiais atvejais, būtina informuoti atitinkamas tarnybas.

Galvojantiems pirkti vaikiškus baldus, taipogi reikia pasidomėti kaip ir iš ko jie yra pagaminti. Didžiulė klaida būtų pirkti vaikiškus baldus iš kiniškų el. parduotuvių, prieš tai nepasidomėjus ar tie gaminiai yra saugūs. Į Europą patenka labai daug gaminių, kuriais iš tiesų negalima prekiauti. Tiesiog kai kurie jų neatitinka saugumo ir sveikatos reikalavimų.

Perkant vaikiškas prekes, turite kruopščiai paskaityti instrukcijas bei etiketes. Ten turi būti nurodyta instrukcija bei amžius, kuris pabrėžia kokios amžiaus vaikams skirtas gaminys.

Tekstą parengė: TwinBaby.lt