Teisėtų darbuotojo interesų apgynimas

Bene kasdien įvairiose žiniasklaidos priemonėse galime girdėti apie mūsų šalyje dirbančių žmonių problemas, kylančias jų darbo metu. Tačiau lygiai taip pat dažnai girdima, kad darbuotojai nepasiekia teisybės ir lieka „nukentėjusiųjų“ pusėje. Trumpiau tariant, jie neapgina savo teisėtų interesų, todėl nebyliai pripažįsta, kad yra neteisūs, nors tikroji situacija yra visiškai priešinga. Žinoma, dėl tokių atvejų didėja gyventojų nepasitenkinimas valdžia, darbdaviais ir apskritai visa teisine sistema, todėl vis labiau ir labiau girdimos neigiamos kalbos apie situaciją Lietuvoje, norą emigruoti ir didžiulę neteisybę. Norint to išvengti, visuomet reikia ieškoti pačių tinkamiausių išeičių, padedančių išsikapstyti iš labai nemalonių ir nepatogių situacijų.

Tarnybinė nuobaudaIr tiesą sakant, su neteisybe ir neteisingu darbuotojų veiksmų traktavimu susiduriama ne tik privačiame, tačiau ir viešajame sektoriuje, pvz., pareigūnams gali būti skirta tarnybinė nuobauda. Ir nors neretai nuobaudos skiriamos pelnytai ir teisėtai, pasitaiko išimčių, todėl tokiose situacijose būtina ginti savo interesus ir ieškoti teisybės, tokiu būdu apginant savo gerą vardą, išsaugant puikią reputaciją ir išvengiant kitų galimų nepatogumų. Tačiau vėlgi, ar tikrai kiekvienas privačiame ar viešajame sektoriuje dirbantis darbuotojas žino, kaip galėtų apginti savo teises? Ar tikrai kiekvienas gali tai padaryti?

Suprantama, kad atsakymas į šiuos klausimus yra neigiamas. Ir dėl to tai tampa labai liūdna situacija. Tačiau vėlgi, tai tikrai nereiškia, kad ši padėtis yra be išeities. Kiekvienas darbuotojas, kad ir kokiame sektoriuje jis bedirbtų, gali pasinaudoti nemokamomis teisininkų paslaugomis. Šiandien profesinės sąjungos gali suteikti tokią pagalbą, todėl darbuotojams tereikia tapti profesinės sąjungos nariu ir kreiptis dėl teisėtų interesų apgynimo. Tai labai nesudėtinga ir nereikalauja daug laiko – juolab, kad visais teisiniais klausimais proceso eigoje rūpinasi ne darbuotojas, o profesinės sąjungos teisininkai.

Žinoma, kiekvienas darbuotojas, kuris patenka į tokio pobūdžio nepatogią situaciją, gali manyti, kad neverta to spręsti teisiniais keliais, nes tuomet jis vis tiek gali prarasti savo ilgametę darbo vietą. Tačiau jei kiekvienas darbuotojas taip manys, darbdaviai jaus viršenybę ir galės lengviau piktnaudžiauti savo įgaliojimais, todėl tokias mintis reikėtų vyti šalin ir ieškoti teisybės.