Teigiamas obuolių poveikis mūsų organizmui

Pyragas su obuoliaisMes visi puikiai žinome, kad obuoliai puikiai prisideda prie kiekvieno iš mūsų organizmo stiprinimo, todėl labai džiugu, kad daugelio iš mūsų mėgstamas pyragas su obuoliais gali būti ne tik skanus desertas, bet ir sveikatos stiprinimui idealiai tinkantis patiekalas. Egzistuoja ypač daug privalumų, kuriais pasižymi reguliarus obuolių vartojimas, todėl žemiau pateiksime jums pagrindines priežastis, kodėl jie turėtų būti jūsų mitybos plane.

Sumažina širdies ligų pavojų

Obuoliuose yra didelis kiekis flavonoidų, kurie yra svarbūs kovojant su širdies ligomis. Kaskart, kai suvalgote bent vieną obuolį, šie flavonoidai, kurie dar žinomi kaip katechinai, padeda spręsti tokio pobūdžio sveikatos problemas.

Sustiprina imuninę sistemą

Vitaminas C yra labai naudingas mūsų organizmui, kadangi padeda imuninei sistemai veikti efektyviu ir užkerta kelią peršalimo ligoms. Obuoliuose yra kur kas dagiau nei 1500 mg vitamino C. Beveik pusė šio kiekio yra iš karto po obuolio žievele. Suvartodami bent vieną obuolį per dieną tikrai sumažinsite įvairių ligų kilimo riziką.

Sumažina cholesterolio kiekį

Dar vienas puikus aspektas, kurio negalima nepaminėti, yra tai, kad obuoliai padeda mažinti mūsų kraujyje esančio cholesterolio kiekį. Obuoliuose yra skaidulų, vadinamų pektinais – jie padeda atlikti minėtą darbą.

Tai gamtos gėrybės

Nustebsite, bet didžioji dalis žmonių savo gyvenime yra ragavę tik vos kelias obuolių rūšis, tačiau, jei pasidomėtumėte – pastarųjų yra šimtai ir kiekviena iš jų pasižymi vis kitokiu skoniu. Neveltui pyragas su obuoliais bene kaskart turi vis kitokį poskonį. Viskas priklauso nuo pasirinktos obuolių rūšies.

Gerina kvėpavimo takų būklę

Obuoliuose yra daug maistingųjų medžiagų, padedančių kovoti su astma ir netgi plaučių vėžiu. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie valgė daugiau obuolių (ne mažiau nei penkis per savaitę), buvo atsparesni įvairiems su kvėpavimo takų sistema susijusiems susirgimams.

Platus panaudojimas

Obuolius galime vartoti pačiais įvairiausiais būdais. Vieni mėgsta gerti spaustas jų sultis. Kiti pirmenybę teikia neapdorotiems obuoliais. Tuo tarpu tretiems labiausiai patinka šviežias pyragas su obuoliais. Ir tai tikrai nėra baigtinis obuolių panaudojimo sąrašas, todėl neabejojame, kad rasite jums mėgstamiausią būdą.