Svarbiausia informacija apie dūmtraukius

Statistikos ir praktika mums rodo, kad žmonės labai neatsakingai žiūri į namų šildymą ir neprižiūri šildymo įrenginių. Ypač dažnai yra užmirštama apie dūmtraukius. Tačiau kodėl žmonės taip dažnai juos pamiršta ir kodėl jie tokie nepaprastai svarbūs?

Specialistai bei šildymo įrenginių pardavėjai sako, jog pirkėjams dažniausiai nerūpi kokybė – jie siekia tik kuo daugiau sutaupyti. Ironiška, tačiau toks neatsargumas ir kvailumas gali kainuoti labai brangiai. Aprūkusios sienos, išsilydęs kaminas o taip pat net ir gaisras – tai yra būtent tai, kas jūsų laukia, jei nersitės iš kailio kad sutaupyti. Kai renkamės katilą, jam skiriame daug daugiau dėmesio ir paieškų nei geram dūmtraukiui arba kaminui. Tai yra labai kvaila ir nepraktiška, kadangi dėl prasto dūmtraukio jūsų šildymo sistema gali būti ne tokia efektyvi kaip turėtų būti, o dėl to vėjais galite iššvaistyti labai daug pinigų.

Dūmtraukių būna visokiausių. Pagal gamybos medžiagas jie yra skirstomi į molinius, metalinius, keraminius, betoninius ir plastikinius. Jų montavimo tipai taip pat skiriasi. Yra dūmtraukiai su viduje įmontuojamu įdėklu, kuris padeda minimalizuoti neigiamą aplinkos poveikį dūmtraukiui ir pagerina šilumines savybes. Nestandartinėse vietose yra montuojami dvisieniai dūmtraukiai. Jie yra tvirtinami prie pastato išorinės sienos, kadangi nėra galimybės įmontuoti į dūmtraukio vidų.

Dūmtraukiai

Dvisienis metalinis dūmtraukis. Sauresta.com nuotrauka.

Kai yra tiek informacijos, kaip žinoti, kokį dūmtraukį geriausia pasirinkti? Kiekvienas dūmtraukio tipas turi savo teigiamų ir neigiamų savybių priklausomai nuo gamybos medžiagų. Tačiau jei siekiate ilgaamžiškumo ir aukštos kokybės, rekomenduojame pirkti metalinius dūmtraukius. Jie geriausiai atsispirs stiprioms temperatūrų kaitoms, o tai labai dažnas reiškinys Lietuvoje. Bet net renkantis metalinį dūmtraukį reikia būti labai atsargiems – jei pasirinkime netinkamą metalą, tai gali sukelti gaisrą arba apsinuodijimą smalkėmis. Kai rinksitės metalinį dūmtraukį, įsitikinkite, kad metalas yra kokybiškas. Dažniausiai naudojamas metalas yra plienas. Metalo izoliacinės savybės, storis – visi šie kriterijai yra labai svarbūs ir į juos būtina atkreipti dėmesį. Taip pat nepamirškite, jog jis turi atitikti jūsų šildymo sistemos galingumą, todėl kuo didesnis dūmtraukis nėra geras pasirinkimas. Ant parduodamų dūmtraukio elementų privalo būti etiketės, nurodančios eksploatacinius parametrus. Jie turi sutapti su katilo parametrais katilo specifikacijoje. Jei bijote, kad galite suklysti, paprašykite pagalbos pas specialistą ir su jo pagalba išrinkite geriausius dūmtraukio elementus. Gerai parinktas dūmtraukis jums tarnaus net maždaug 20 metų, per kuriuos jis užtikrins gerą ir tvarkingą šildymo sistemos darbą ir net padės sutaupyti.

Kai nusipirkote dūmtraukį, nepamirškite, kad jį taip pat reikia prižiūrėti. Tik tvarkingas dūmtraukis užtikrins ekonomišką šildymą, todėl bent kas pusmetį pasirūpinkite juo. Kaip tai padaryti paklauskite pas specialistą, kuris jį montavo. Dūmtraukio švarą ir tvarkingumą taip pat gali paveikti deginamas kuras.