Šunų veislynai ir šuns pasirinkimas

Šunų veisimas nėra toks paprastas procesas, kaip iš pirmo žvilgsnio galėtų pasirodyti. Daugybė atsakingai į šunų auginimą žvelgiančių žmonių visuomet siekia įsigyti kuo kilmingesnį, sveikesnį bei tvirtesnį šunį. Net ir tuomet, kai kergiami tos pačios veislės šunys – būtina atsižvelgti į daugybę skirtingų veiksnių, lemiančių galutinį rezultatą. Todėl šiandien sunu veislynai skiria labai didelį dėmesį savo auginamų ir veisiamų šunų gyvenimo sąlygoms, jų priežiūrai, veisimui tinkamo patino parinkimui ir kt. Visa tai reikalauja labai didelės patirties, žinių ir laiko, todėl jei jūs šiuo metu ieškote naujo šeimos nario – pats metas pasidomėti, kokie šunų veislynai veikia mūsų šalyje ir į ką reikėtų atkreipti didžiausią dėmesį.

Sunu veislynaiBe abejo, jei renkatės grynaveislį šunį, turite žinoti, kokie yra konkrečios veislės standartai. Tokios žinios užtikrins, kad jūsų pasirinkimas bus sėkmingas. Kartais šunų kergimas būna įtakotas veisėjo asmeninių lūkesčių ir skonio, todėl nulemia šuns spalvą, dydį ir kitas išskirtines savybes. Tačiau to būti neturėtų – kiekvienas veisėjas turėtų savo turimus šunis kergti atsižvelgdamas į pačius aukščiausius standartus, todėl prieš pasirinkdami vieną ar kitą šunų veislyną, pasidomėkite jų patirtimi, vartotojų atsiliepimais ir kt.

Taip pat turėtumėte sau atsakyti į keletą svarbių klausimų, pvz., ar įsigiję šunį ruošiatės dalyvauti varžybose? O gal priešingai – tiesiog norite turėti grynaveislį šunį, apie kurio giminę žinotumėte kiekvieną net ir pačią smulkiausią detalę? Tai nulems ir jūsų pasirinkimą. Didelė dalis veisėjų jiems priklausančius šunis, kuriuos reguliariai kergia, treniruoja ir su jais dalyvauja nacionalinėse ir tarptautinėse šunų varžybose, o tai reiškia, kad laimėjus prizines vietas, kyla ir vartotojams siūlomų šunų kaina. Todėl nepraleiskite progos pasidomėti, kokiais titulais ir laimėjimais pasižymi konkretus šunų veislynas ir būtinai atsižvelkite į konkrečiai veislei būdingas savybes.

Pastarasis aspektas turi labai didelės įtakos šuns gyvenimo trukmei, kondicijai, aktyvumo lygiui, charakteriui ir kt. Todėl turite suprasti, kad tai, kas tinka vienam vartotojui – gali visiškai netikti jums. Dėl šios priežasties šuns veislę turėtumėte pasirinkti pagal savo asmeninius poreikius ir gyvenimo būdą – tuomet ateityje nekils jokių papildomų nepatogumų.