Spirulina: sportuojantiems, dietos besilaikantiems ir žiemos nualintam organizmui

sportuojantiemsProfesionalūs sportininkai ir mėgėjai, dietos besilaikantys asmenys, taip pat protinį, fizinį darbą dirbantieji yra tos vartotojų grupės, kurių organizmui ypač reikalingi specialūs maisto papildai. Vienas svarbiausių aspektų, renkantis papildus, neabejotinai yra jų kokybė.

Spirulina maisto papildas bus geriausias pasirinkimas, jei laikotės dietos, užsiimate sportu ar tiesiog itin aktyviai leidžiate laiką, kadangi papildas padės normalizuoti medžiagų apykaitą, stabilizuoti kūno svorį. Maža to, Spirulina maisto papildas teigiamai prisidės prie Jūsų organizmo gyvybingumo, atsparumo didinimo.

Šio maisto papildo cheminė sudėtis unikali – jai būdingas itin didelis baltymų, mineralinių medžiagų, vitaminų ir aminorūgščių kiekis. Todėl nenuostabu, kad savo maistine verte Spirulina gerokai lenkia kitus – alternatyvius – baltymų šaltinius. Tai sveikos mitybos produktas, kurio kokybę ir naudą patvirtina nuolat augantis jo vartojimas. Daugelyje pasaulio šalių dietos besilaikantys asmenys prioritetą teikia būtent šiam maisto papildui, kuris traktuojamas kaip ekologiškai švarus mitybos produktas. O masiškai augant ekologijos kultui Spirulina vertė tik didėja, vartotojai vertina kokybę.

Kalbant išsamiau apie šio maisto papildo sudėtį, tai baltymų dalis jame siekia net 65–71 proc. Maža to, jame yra net 18 aminorūgščių (7 iš jų yra nepakeičiamos, t. y. tos, kurių žmogaus organizmas pats pasigaminti negali). Spirulina sudėtyje gausu B grupės vitaminų (B1, B2, B5, B6, B9), taip pat vitaminų A, E, C, PP. Be jau išvardytų medžiagų, Spirulina maisto papildo sudėtyje ir solidus mikroelementų sąrašas: geležis, jodas, natris, kalis, kalcis, magnis, manganas, cinkas, selenas, fosforas, vanadis, nesočiosios rūgštys, beta karotinas ir kt.

Dėl tokios unikalios ir gausios papildo sudėties, jis gali būti vartojamas ne tik tada, jei laikotės dietos, sportuojate, bet ir žiemos pabaigoje, pavasarį, kuomet gana dažną kamuoja pavasarinis nuovargis, nes žiemos metu natūrali organizmo apsauga gerokai susilpnėja, imunitetas nusilpsta, organizmas stokoja vitaminų, mineralų ir kitų svarbių medžiagų.