Spalvoti kontaktiniai lęšiai – ką būtina žinoti?

Spalvoti kontaktiniai lęšiai, kitaip nei standartiniai, sukurti ne regos korekcijai, o laikinam išvaizdos pakeitimui, tai yra, pasižymi ne medicininiu, o kosmetiniu efektu. Spalvotus lęšius galėtume išskirti į dvi kategorijas: keičiančius spalvą ir keičiančius atspalvį. Jų pasirinkimas priklauso nuo to, kokio efekto sieksite.

Spalvą keičiantis lęšiai (dar vadinami klubiniais arba karnavaliniais) – tai lęšiai, neturintys nieko bendro su realybe – jie skirti atitinkamo vaidmens sukurimui. Tai arba labai nenatūraliai atrodantys (šių lęšių spalvos labai dirbtinės: raudona, geltona), arba turintys kažkokią vidinę tekstūrą (reptilijos, monstro akys).

Spalvoti lęšiaiAtspalvį keičiantys lęšiai – tai lęšiai, skirti paryškinti jūsų asmeninę rainelės spalvą. Jūsų akys ne pakankamai žydros? Tada šie kontaktiniai lęšiai kaip tik Jums, kadangi su jais jūsų akys atrodys kaip giedras vasaros dangus. Šie lęšiai atrodo natūraliai, kadangi jie nepersidengia, o susilieja su jūsų natūralia akių spalva.

Kokius lęšius visgi derėtų rinktis?

Viskas priklauso nuo to, kaip radikaliai jūs planuojate pakeisti savo natūralią akių spalvą. Derėtų turėti omeny, jog natūraliai šviesių akių (žalių, žydrų) atspalvį daug lengviau pakeisti nei tamsių rudų akių, todėl šviesių akių savininkams rekomenduojame rinktis atspalvį keičiančius lęšius.

Jeigu jūsų akys tamsios, šviesiomis jas paversti galėsite tik spalvotų lęšių pagalba, kadangi jų grubi vidinė tekstūra visiškai pakeičia akių spalvą. Žinoma, iš arti jūsų akys neatrodys labai natūraliai, tačiau pokyčių trokštančiam žmogui, dažniausiai, tai nė motais. Asmenims, mąstantiems įsigyti spalvotus kontaktinius lęšius, siūlome neeksperimentuoti ir nepirkti kontaktinių lęšių internetu, o apsilankyti artimiausiame optikos salone ir pasibandyti, kuris atspalvis tiks Jums labiausiai.

Ar galima nešioti spalvotus lęšius ilgą laiką?

Ne, visi spalvoti kontaktiniai lęšiai – vienadieniai, todėl nešioti juos ilgiau nei 8 valandas – nerekomenduoja. Griežtai draudžiama miegoti su šiais lęšiais.

Ar šio tipo kontaktiniai lęšiai tinkami kiekvienam?

Ne, šio tipo, kaip ir kiti kontaktiniai lęšiai, nerekomenduojami asmenims, turintiems ypač jautrias akis, kadangi tai gali sukelti nuolatinį akių niežulį ir ašarojimą. Prieš įsigyjant bet kuriuos lęšius būtina specialisto konsultacija.