Smagu, kai dantys sveiki

Dantų protezavimas ir kitos procedūros – tai dantų funkcionalumo ir estetikos atstatymas. Smagu, kai burnos ertmė sveika ir tvarkinga. Pageltę, aptrupėję dantys ne tik nepuošia, bet ir tampa didesnių blogybių simboliu.

dantu protezavimasNeišsigąskite, nedramatizuosime ir šio straipsnio tema tikrai nebus blogybės. Juk ir pavadinimo neparinkom „Baisu, kas darosi su žmonių dantimis“ ar „Dešimt priežasčių, kodėl jūsų dantys ims ir suges“. Nepasirinkom ir atvirkštinio varianto – nebandome sugundyti tokiomis antraštėmis kaip „Tobuli dantys per vieną valandą!“ ar „Kreipkitės į odontologą tuoj pat ir šypsokitės kaip kino žvaigždė!“ Paprasčiausiai rašome tiesą: smagu, kai dantys sveiki. Na, juk iš tiesų smagu, kai nekankina skausmas, kai koks nors dantis nesiruošia iškristi, kai nėra didžiulio jautrumo karščiui ar šalčiui. Malonu, kai galima laisvai bendrauti ir mėgautis patinkančiais patiekalais, kai šypsomasi be baimės.

Odontologas – ne burtininkas, bet stebukladarį primena

Ar jums būtų aktualus dantų protezavimas, ar domėtumėtės estetiniu plombavimu, visai įdomu pamąstyti, kas per žmogus yra odontologas. Akivaizdu, kad jis ne burtininkas – sprendžiam ne dėl skrybėlės ar mantijos trūkumo. Tiesiog pasaulis taip sutvertas, kad odontologai – viena sritis, o burtininkai – kita sritis (paslaptingų pilių ir keistų burtažodžių pasaulis). Tačiau kartais atrodo, kad dantis gydantys specialistai yra stebukladariai. Burna be dantų? Nieko tokio, tuoj bus ir dantys! Gal šis pavyzdys kiek hiperbolizuotas, gal kiek komiškas, bet seka tokia ir yra: pasireiškia dantų problema – dantų problema išsprendžiama.

Pliusai ir minusai

Jei patikslintume ir aptartume konkrečią procedūrą, tai pasakytume, jog dantų protezavimas skirstomas į kelias rūšis, kiekviena iš tų rūšių pasižymi ir pliusais, ir minusais.

Tikslas – sutaisyti dantis. Tačiau paprastai nepakanka pusės minutės apžiūros. Gal kai kurie pacientai mano, kad odontologai – burtininkai, o dantų protezavimą laiko magijos triuku, iš tiesų viskas kiek kitaip. Kiek pastangų gydytojai įdeda, kiek laiko skiria konkrečiai sričiai…

Kiekvienas odontologas siekia padėti pacientui. Ar tai dantų protezavimas, ar dantų balinimas, po nuodugnios apžiūros imama derinti tolesnius žingsnius. Kai kuriais atvejais pakanka vieno apsilankymo, kitais atvejais reikia kelių vizitų. Tai labai priklauso nuo būklės. Akivaizdi tiesa: jei asmuo reguliariai lankosi pas odontologą, lengviau užkirsti kelią ligoms. Pasitaiko situacijų, kai kokia nors dantų problema ignoruojama kelerius metus, o paskui vis tiek tenka ją spręsti. Tada pagalvojama, kad buvo galima gerokai anksčiau susitvarkyti.

Nesakome, kad turėtumėte kas porą mėnesių vykti į odontologijos kliniką, tačiau neatidėkite šio reikalo penkeriems metams į priekį. Juk smagu, kai dantys sveiki, tai kam delsti ir užleisti burnos ertmę? Kartais odontologija asocijuojasi su skausmu, bet reikia žinoti, jog šiais laikais dantų gydymas visai kitoks nei, pavyzdžiui, sovietiniais metais. Pasirinkus gerą gydytoją viskas vyksta kuo puikiausiai.

Kai dantys sveiki, malonu valgyti, bendrauti ir šypsotis! Nuoširdi šypsena – ir pasaulis jaukesnis. Nuoširdus šypsnis yra tarsi vaistas. Nuoširdžiai išsišiepti – tai skleisti gėrį.