Šiuolaikinės „protų kovos“ – kas yra gudresnis?

Protu kovos„Koks yra žymus žmogus, miręs 1910 m.?“, „Koks buvo Adomo ir Ievos pirmojo sūnaus vardas?“ „Kas išrado lemputę?“ – tai tik maža dalis klausimų, į kuriuos bando atsakyti baruose, restoranuose ar kokiose nors kitose vietose susirinkę žmonės. Bene kiekvienas yra girdėjęs sąvoką „protų kovos“ – komandinį žaidimą, priverčiantį žaidėjus atsakyti į pačius netikėčiausius klausimus.

2009 m. bare „Mano alibi“ (dabar – „(M)isterija“) buvo pradėti rengti protmūšiai. Jau šešti metai prekiniu ženklu virtusi sąvoka protu kovos išplito po visą Lietuvą – vienas žinomas sporto komentatorius ir TV laidų vedėjas ėmė organizuoti protmūšius mažesniuose miesteliuose, o kiti pasiliko didmiesčiuose. Protmūšiai buvo pervadinti į protų kovas ne veltui – žaidimo dalyviai siekė pabrėžti naują šiuolaikinės kovos sąvoką, rodančią, kad baruose susirinkę žmonės susiruošė ne kautis kumščiais, bet protais.

Kaip vyksta protmūšiai? Tereikia surinkti žmonių grupę (kai komandoje daugiau „galvų“, klausimai tampa labiau įkandami) ir pirmyn! Prieš pradedant žaisti vertėtų nuspręsti kas labiausiai patinka arba kokią sritį žaidėjai išmano geriausiai. Visai komandai be galo patinka muzika? Vertėtų pradėti lankyti muzikinius protmūšius, kuriuose klausimai yra susiję su muzika, tarkime: rokas, 90-ųjų hitai ir pan. Susirinko gerų filmų mylėtojai? Būtina sudalyvauti kino protmūšiuose, kurie ieško pačių gudriausių kinomanų.

Žinoma, ne visuomet gali sutapti žaidėjų pomėgiai – tam yra skirtos „intelekto kovos“ – mėgstantiems logiškai mąstyti arba tiesiog nusimanantiems apie daugybę dalykų. Be to, Lietuvoje per savaitę įvyksta iki 150 viktorinų dešimtyje skirtingų miestų, o ir prizai juose patys įvairiausi – nuo paprasto kupono apsipirkti specialioje parduotuvėje, iki čekio prabangiam laikrodžiui! Kiekvienas protmūšio organizatorius turi skirtingus paruoštus prizus geriausioms komandoms, todėl verta pasistengti. O kas nenorėtų įrodyti, kad yra pats protingiausias visoje Lietuvoje? Sezono pabaigoje (vienas sezonas – 3 mėnesiai) vyksta didieji finalai, kuriuose galima išbandyti savo galimybes visos šalies mastu.

Baro viktorinos, protmūšiai, protų kovos – turbūt yra begalė skirtingų pavadinimų, reiškiančių vieną ir tą patį – proto lavinimą ir gerai praleidžiamą laiką su bendraminčiais. Puiki alternatyva praleisti niūrų vakarą kitaip, ar ne?