Šilumos siurbliai ir jų didelė nauda jūsų namui

Šilumos siurbliai jau ne vienerius metus sulaukia labai didelio vartotojų dėmesio ir populiarumo, todėl jei gyvendami nuosavame name ir jūs jau kurį laiką svarstote apie šilumos siurblio įsigijimą, vertėtų susipažinti su keliais jų privalumais.

Silumos siurbliai

Šilumos siurbliai pasižymi labai aukšta energijos vartojimo efektyvumo klase

Šilumos siurbliai šiuo metu yra ekonomiškiausias šildymo būdas naudojant elektros energiją, nes jų vidutinis naudingumo koeficientą) yra 2,5 ar daugiau (kartais viršija ir 4), t.y. 2,5 kilovatų šildymo ar vėsinimo galiai pasiekti jie vidutiniškai sunaudoja mažiau nei vieną kilovatą elektros energijos!

Įprastinės šildymo sistemos, pvz., elektrinio židinio ar dujinio katilo, naudingumo koeficientas paprastai būna mažesnis nei 1, taigi vienam kilovatui šilumos energijos pagaminti sunaudojama daugiau nei vienas kilovatas elektros energijos. Dėl to šilumos siurblio sistemos eksploatacija yra labai pigi, jau nekalbant apie tai, jog taip pat tikėtina, kad sumažės ir jūsų anglies dioksido pėdsakas. Kalbant apskritai, šilumos siurblio sistema gali būti net 200-400 % efektyvesnė, o tai reiškia, kad šilumos siurblio sistema yra vienas pigiausių būdų šildyti jūsų namą.

Šilumos siurbliai gerokai sumažina jūsų išmetamo anglies dioksido kiekį

Kadangi šilumos siurblys tiesiogiai nenaudoja degimo šilumos gamybai (šilumos siurbliai nieko nedegina), į aplinką neišmetama jokių anglies dvideginio emisijų, išskyrus tas, kurios susidaro elektros energijos gamybos metu. Tuo tarpu šilumos siurblio kompresoriui paleisti reikia tik nedidelio kiekio elektros energijos. Atsižvelgiant į visą tai tampa akivaizdu, kad šilumos siurblys yra labai ekologiška patalpų šildymo ir (arba) vėsinimo technologija.

Šilumos siurbliai padeda pagerinti namų oro kokybę

Kadangi šilumos sukūrimui šilumos siurbliai nieko nedegina, jie neskleidžia dūmų, todėl ir į orą jie nepatenka. Šilumos siurbliui cirkuliuojant orą patalpoje, filtrai valo ir grynina orą, iš jo veiksmingai pašalindami dulkes, kvapus, dūmus, pelėsių sporas ir kt. Todėl šilumos siurbliai yra ypatingai naudingas pasirinkimas žmonėms, kurie serga alergija ir astma.

Šilumos siurbliai pasižymi didele finansine nauda

Šilumos siurblys padeda sutaupyti daug pinigų sumažinant sąskaitas už energiją dėl labai aukštų energijos vartojimo efektyvumo rodiklių. Ir nors pradinės išlaidos gali šiek tiek išgąsdinti, vis dėlto jie labai greitai atsiperka ir kartu gali padidinti nekilnojamojo turto vertę. Todėl nepaisant to, ar neplanuojate ilgai gyventi savo dabartiniame būste, ar tai bus jūsų namai visam gyvenimui, šilumos siurblys gali būti finansiškai naudingas.

Šilumos siurblys padeda išvengti kondensacijos

Jei nusprendžiama vasarą šilumos siurblį naudoti vėsinimui, šilumos siurblys automatiškai sausina patalpą. Žiemą šiltas oras, kurį šilumos siurblys cirkuliuoja aplink būstą, taip pat padeda sumažinti kondensato susidarymą.

Pabaigai

Be abejo, tai nėra vieninteliai šilumos siurblių privalumai, kuriuos būtų galima paminėti ir dėl kurių jums būtų lengviau suprasti, kad tai gali būti vienas iš efektyviausių sprendimų – tiek finansiniu, tiek ir aplinkosauginiu požiūriu. Todėl nenuostabu, kad per pastarąjį dešimtmetį šilumos siurblių sistemos labai išpopuliarėjo.

Jie gali būti naudojami patalpoms šildyti arba vėsinti per radiatorius, oro konvektorius ir grindinio šildymo sistemas, taip pat gali būti naudojami vandeniui šildyti bendroms reikmėms namuose. Tad, jei jau kurį laiką intensyviai ieškote sprendimų, galinčių padėti išspręsti jums aktualų klausimą, dabar būtų pats metas plačiau pasidomėti šilumos siurblių sistemomis ir pasirinkti tai, kas geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Daugiau: Kondimonta.lt