Saugios atostogos su baidarėmis

baidariu nuomaPradėjote organizuoti šeimyniškas vasaros atostogas su vaikais? Galvojate, jog reikėtų pasinaudoti proga ir išsinuomoti baidares kelioms dienoms? Tai neabejotinai yra geras pasirinkimas – plaukiojimas upėmis bei ežerais tikra suteiks nemažai įspūdžių. Kitą vertus, jeigu jau domitės baidarėmis, siūlytume pasidomėti ir apie visas saugumo galimybes. Plaukioti baidarėmis Lietuvoje gali būti ir pavojinga, todėl žemiau pateikiame tai kas svarbu besiruošiantiems į tokias pramogas su vaikais.

Plaukioti baidarėmis su vaikais būtų pavojinga tose vietose, kur vandens srovė yra labai stipri. Įprastai, tokias vietas dažniausiai renkasi adrenalino mėgėjai, nes net ir Lietuvoje galima rasti tokių vietovių, kur upės būna gana pašėlusios. Vaikams tai aišku bus per daug pavojinga, o taip pat ir suaugusieji gali tikėtis įvairių pavojų, jeigu jie nori tik ramiai praleisti laiką. Tokioms kelionėms siūlytume pasidomėti Lietuvos upėmis bei ežerais, ir tokiu atveju reikėtų rinktis kiek ramesnes vietoves, kur pats plaukiojimas būtų gana ramus. Internete rasite daug informacijos apie vietas tokiems pasiplaukiojimams, tad siūlytume jokiu būdu neskubėti rinktis artimiausio vandens telkinio.

Kalbant apie pavojingas vietas, baidarėmis galima plaukioti ten kur viskas yra tvarkinga. Dažniausiai visi renkasi išvalytas ir tokiam plaukiojimui pritaikytas vietoves. Tai reiškia, kad nežinomose vietose jūs gali pataikyti ant tam tikrų sraunių vietų, kuriose bus pilna akmenų. Tai reiškia, kad ne tik bus sunku praplaukt tokią vietą, bet atsiras nemaža tikimybė susižeisti į akmenis. Jeigu ieškote tinkamos vietos, kreipkitės į baidares nuomojančius žmones – jie patars kur geriausia būtų plaukioti su šeima, o ypač su vaikais.

Dėl saugumo turėtumėte susirūpinti papildomomis priemonėmis. Plaukiojant baidarėmis, būtina turėti šalmus bei specialias liemenes, kad plaukiojant netektų įkristi į vandenį. Nesvarbu, kad liemenės jus gelbės giliose vietose, jūs negalite žinoti ką galite rasti po vandeniu. Tokias apsaugos priemones jums parūpins ir nuomotojai – galbūt ne už ačiū, bet už papildomą mokestį tikrai pasiūlys visas plaukiojimo priemones, įskaitant ir būtiniausias apsaugas tiek suaugusiems žmonėms, tiek mažamečiams vaikams. Jeigu susiruošėte plaukioti baidarėmis, pasirūpinkite saugumu – jis bus svarbiausias.