Rinkitės kasos aparatus atsakingai

Šiandien nė viena verslo įmonė neįsivaizduojama be kasos aparato. Jų galima pamatyti ir individualių prekeivių kioskeliuose ar net gatvės prekeivių rankose. Kasos aparatai ne tik palengvina darbą, bet ir suteikia bet kuriai įmonei solidumo ir patikimumo įvaizdį. Tad koks gi yra šiomis dienomis teisingas kasos aparato pasirinkimas?

kasos aparatas

Jeigu jūsų dienos pardavimai nėra dideli, tuomet turėtų pakakti ir paprastesnio kasos aparato. Tokiais atvejais nėra poreikio įvesti atskirų prekių į sistemą ir jas stebėti. Paprastas kasos aparatas bus racionalus ir finansiškai nenuostolingas sprendimas. 

Jeigu jūsų veikla yra gerokai platesnė, tuomet  reikėtų  gerai apmąstyti tokius aspektus:

  • Savo veiklos pobūdį ir mastą;
  • Numatomą verslo plėtros tempą;
  • Planuojamą apyvartą;
  • Galimą pinigų srauto intensyvumą;
  • Kasos aparatų kainų intervalą;
  • Grynųjų pinigų įrangos funkcionalumo nuostatas. 

Verslininkai, norėdami sutaupyti savo ir klientų laiką bei prekybą plėtoti efektyviau, ieško naujų šiuolaikiškų sprendimų. Vienas tokių – POS kasos sistemos. Tegul POS sistema yra tik modernesnė kasos aparato atmaina – ji tuo ir patogi, nes turi gerokai daugiau funkcijų, nei įprasti aparatai:

  • Įmanomos visos kasos funkcijos. Tai labai efektyvu ir greita. Be to,  labai patogu, jeigu ateityje jūsų verslo srityje prireiks kažkokių papildomų funkcijų. Nereiks pirkti kitos POS sistemos, tiesiog užteks įdiegti papildomas funkcijas.
  • Įmanomos nuolaidos. Su POS sistema labai paprasta ir patogu administruoti visas įmanomas nuolaidų sistemas. Profesionaliai sukonfigūruotas aparatas tiesiog nuskenuoja korteles ir automatiškai nuolaidas pritaiko. 
  • Sąskaitos faktūros.   Dirbdami su POS sistemomis lengvai galėsite perduoti sąskaitas faktūras savo buhalterijos sistemai. Taip nekils jokių kliūčių tuoj pat tas sąskaitas atspausdinti klientams.
  • Visai nebūtinas interneto ryšys. Klaidingai manoma, jog POS kasos sistemos gali veikti tik esant interneto ryšiui. Skubame paneigti šią nuostatą. Net nesant internetui kasos aparatu galima naudotis ir visos jo funkcijos veikia be priekaištų. 

Dažnai smulkūs verslininkai nuogąstauja, jog dėl modernių kasos aparatų naudojimo pabrangins produkciją  ir jie negalės konkuruoti su stambiaisiais verslininkais. Tokie nuogąstavimai nepagrįsti. Kasos aparatų įsigijimas dažnai būna bent iš dalies kompensuojamas ir jų naudojimas neturi jokios įtakos prekių kainodarai. Tai yra tik pagalbinė priemonė grynųjų pinigų gavimui. Be to, kasos aparatai, leidžiantys stebėti visą prekybos procesą, verslui suteikia skaidrumo, vadinasi, įgyja didesnį klientų pasitikėjimą.