Proteinas: pagrindiniai jo šaltiniai!

sportasBaltymai – viena svarbiausių žmogaus kūno statybinių medžiagų, kuri savo kiekiu nusileidžia tik vandeniui. Neveltui dažnai sakoma, kad vegetarai turi pasirūpinti reikalingais baltymų šaltiniais jeigu nori būti sveiki ir neatrodyti paliegę. Baltymai arba kitaip proteinas taip pat yra būtini sportininkams, kurie siekia kuo greičiau užsiauginti raumenis.

Proteinas yra reikalingas norint kuo greičiau užsiauginti raumenis. Kai kurie iki šiol tiki mitu, kad didelis proteinų kiekis gali būti kenksmingas. Tai nėra tiesa. Žinoma, galima vartoti natūralius baltymų šaltinius, tačiau tokiu atveju teks suvalgyti labai didelį kiekį tam tikrų produktų. Geriausia yra suderinti natūralius baltymų šaltinius su specialiais kokteiliais. Tokiu atveju kur kas greičiau pasieksite reikalingą rezultatą.

PIENO IŠRŪGOS

Turbūt teko pastebėti, kad sportininkai gerai labai daug išrūgų. Toli gražu ne visiems jos patinka ir kai kurie labai ilgą laiką vargsta, kol pagaliau prie jų pripranta. Visgi, dažniausiai kai labai kažko norima – stengiamasi tai pasiekti ir net nelabai skanios išrūgos tampa kur kas labiau geriamos. Aišku, proteinas padės Jums kiek sumažinti šio tipo produkto vartojimo kiekį.

KIAUŠINIŲ BALTYMAI

Taip pat ir kiaušiniai turi baltymų, kurie reikalingi žmogaus organizmui. Kai kurie sportininkai kiekvieną dieną suvalgo bent jau po penkis kiaušinius. Daug? Taip, tačiau kai kurie sutinka, kad aukotis tikrai verta.

PIENO BALTYMAI

Kartu su išrūgomis siūloma gerti ir pieną, kadangi jame taip pat yra labai daug žmogui reikalingų baltymų. Jis turi būti normuojamas, kadangi per didelis kiekis pieno gali išberti ir sukelti alergiją. Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar toleruojate laktozę.

MĖSOS BALTYMAI

Mėsos baltymai yra bene vieni menkiausių, tad jeigu norite tikrai greitai pasiekti norimus rezultatus – kur kas geriau vartoti specialius papildus. Juose yra reikalinga paros norma, kuri Jums leis auginti masę.

Kaip pasirinkti baltymus?

Maisto produktai – gerai, tačiau proteinas kur kas greičiau padės pasiekti norimus rezultatus. Rekomenduojame pasitarti su treneriu ir pasirinkti tokius papildus, kurie geriausiai atitinka Jūsų poreikius priklausomai nuo to, kokiu tikslu sportuojate.

1. Pirmiausia reikia apsibrėžti savo tikslus. Kuo daugiau norite užsiauginti masės – tuo aktyvesni baltymai Jums yra reikalingi.

2. Skirtingi baltymai gali būti sumaišomi su papildomais vitaminais. Pirkti kompleksuotą derinį visada labai verta.

3. Jeigu netoleruojate laktozės – tokiu atveju reikia rinktis it atitinkamus baltymus.

4. Kai kuriems labai nepatinka proteino skonis. Tokiu atveju įsigykite tokius, kurie avyje turi labai daug baltymų. Vieno gėrimu metu gausite reikalingą dozę ir nereikės gerti net kelis kartus per dieną to paties gėrimo.

5. Visada galima nusistatyti pinigų sumą, kurią planuojate skirti papildams.

6. Įvertinkite ir gamintojo pasiūlymus. Nepirkite iš abejotinų prekybos vietų.

Proteinas gali padėti kur kas greičiau pasiekti norimų rezultatų. Tačiau jis naudingas bus tik tokiu atveju, jeigu reguliariai sportuosite. Vien tik geriant papildus nepavyks pasiekti gero rezultato, tad siūlome suderinti mitybą kartu su sportu ir tuo pačiu apgalvoti apgalvoti, kokie papildai Jums tinka labiausiai.