Prezervatyvai – lytinio akto saugumui

Prezervatyvai

Nemaža dalis žmonių pripažįsta, kad prezervatyvai yra viena iš efektyviausių apsisaugojimo priemonių, tačiau tais atvejais, kai jų didelė apsauga nepasiteisina, vartotojai ima kaltinti jų prastą kokybę. Praktika ir atlikti tyrimai rodo, kad tokie kaltinimai įprastai būna visiškai nepagrįsti. Tai reiškia, kad įprastai, kuomet prezervatyvai nepadeda išvengti lytiniu keliu plintančių ligų ar nepageidaujamo nėštumo, jie būna netinkamai naudojami, t.y. nesilaikoma pagrindinių bazinių reikalavimų, apie kuriuos turėtų žinoti kiekvienas pilnametystės sulaukęs žmogus, norintis užsiimti saugiais lytiniais santykiais.

Tinkamas ir atsakingas prezervatyvų naudojimas visuomet rodo poros brandų požiūrį ir jaučiamą didelę atsakomybę. Nors dabartinis pasaulis yra labai pažengęs, o šiuolaikinė visuomenė yra kur kas atviresnė naujovėms, turi mažiau tabu ir yra laisvesnė – tai nereiškia, kad į seksualinius santykius galima žvelgti pro pirštus, negalvojant apie galimas pasekmes.

Be abejo, kai kurie vartotojai teigia, kad prezervatyvai jiems neleidžia pajusti tikrojo malonumo ir lytinių santykių metu dėl jų naudojimo jie jaučiasi labai nepatogiai. Tačiau iš tiesų, tai yra mitas. Jau seniai praėjo laikai, kai buvo galima rinktis vos iš kelių šių apsisaugojimo priemonių rūšių. Dabar kiekvienas iš mūsų gali pasirinkti iš šimtų įvairiausių rūšių prezervatyvų ir be vargo rasti tuos, kurie bus itin ploni, tačiau tuo pačiu metu suteikiantys didžiulę apsaugą. Tokiu atveju lytinių santykių metu galima pajusti didžiulį malonumą ir jaustis saugiems. Ką jau kalbėti apie tai, kad nemaža dalis šiuolaikinių prezervatyvų netgi paaštrina seksualinius pojūčius – tiek vyrui, tiek ir moteriai. Todėl teigti, kad jie suvaržo, tikrai nereikėtų.

Trumpiau tariant, nesinaudoti prezervatyvais vien dėl minėtos nepagrįstos priežasties jokiu būdu nerekomenduojama – nebent jūsų santykiai trunka jau pakankamai ilgai ir jūs planuojate šeimos pagausėjimą. Kitu atveju neturėtumėte rizikuoti ir mylėtis be šių efektyvių apsisaugojimo priemonių.

Taip pat suprantama, kad norint didžiausio galimo saugumo, visų pirma reikia elgtis taip, kaip yra nustatyta prezervatyvų naudojimo instrukcijoje. Nors daugeliui vartotojų tai gali skambėti labai juokingai ir kvailai, tačiau nustebtumėte, kiek daug žmonių nemoka tinkamai naudotis prezervatyvais.

Visų pirma, jokiu būdu prezervatyvo nereikėtų mauti pasitelkiant burną ar turint ilgus nagus. Visa tai gali pažeisti šios apsisaugojimo priemonės paviršių. Be to, movimo metu viena ranka reikėtų laikyti prezervatyvo galiuką – jei to nepadarysite, jame liks oro, kuris lytinio akto metu galės įtakoti prezervatyvo plyšimą. Žinoma, yra ir daugiau taisyklių, kurių reikėtų paisyti, tačiau visas jas galima rasti instrukcijose arba įvairiuose internetiniuose portaluose. Taigi, jei elgsitės apgalvotai, galite neabejoti, kad prezervatyvai padės išvengti begalės lytiniu keliu plintančių ligų ir leis nesusidurti su neplanuotu nėštumu. Šių apsisaugojimo priemonių dėka galėsite mėgautis saugiais ir maloniais lytiniais santykiais.