Plaukų priežiūros patarimai – kaip pasirinkti tinkamą plaukų šampūną?

Tinkama plaukų priežiūra yra svarbi normaliems plaukams, ypač plonėjantiems plaukams. Deja, daugelis žmonių nesupranta plaukų priežiūros pagrindų ir, suvilioti reklamos, naudoja produktus, kurie gali būti netinkami.

Panagrinėkime kai kuriuos plaukų priežiūros aspektus, kad galėtumėte kuo geriau naudoti plaukų produktus ir stilių.

Šampūnas

Šampūnai yra valymo priemonės, veikiau panašios į įprastą muilą. Iš tiesų anksčiau šampūnai buvo gaminami muilo pagrindu, tačiau jų trūkumas buvo tas, kad juos veikė kietas vanduo. Dėl jų susidarydavo nuosėdos ir plaukai atrodydavo neryškūs. Šiuolaikinių šampūnų sudėtyje yra sintetinių ploviklių, kurie vienodai gerai veikia tiek kietame, tiek minkštame vandenyje.

Rinkoje iš esmės yra trijų tipų šampūnai. Tai: a) šampūnas sausiems plaukams,b) šampūnai normaliems plaukams ir c) šampūnai riebiems plaukams. Yra ir kitų pakategorių, tačiau jos nereikalingos ir painios. Iš esmės jie skiriasi dėl į juos įdėto aliejaus (lanolino, natūralaus ar mineralinio aliejaus) kiekio.

Sausiems plaukams skirtuose šampūnuose yra aliejaus, o įprastiems ar riebiems plaukams skirtuose šampūnuose jo paprastai nėra. Naudinga pasirinkti tinkamą šampūną savo plaukų tipui.

Jei jūsų plaukai atrodo riebūs ir susivėlę, naudokite riebiems plaukams skirtą šampūną. Jei šie per daug sausina net ir riebius plaukus, naudokite normalių plaukų šampūną ir plaukite dažniau arba plaukite du kartus. Reikėtų nepamiršti, kad pagrindinė visų šampūnų paskirtis – išvalyti plaukus, ir visi šampūnai tai daro labai gerai. Kadangi visi jie yra vienodai veiksmingi, galite rinktis geriausiai kvepiantį, nepamiršdami, kad kaina nebūtinai rodo kokybę.

Ant kai kurių šampūnų užrašyta „subalansuota rūgštis” arba „subalansuotas ph”. Visuose šampūnuose esančios plovimo priemonės yra šarminės (jos turi būti tokios, nes kitaip nebus švarios) ir atveria plauko kutikulėje esančias imbriciacijas (tarpus), todėl plaukai lengvai įsipainioja. Šį poveikį sumažina rūgštiniai arba ph subalansuoti šampūnai.

Kita rinkoje esančių šampūnų grupė vadinama medikamentiniais šampūnais. Jų sudėtyje yra medžiagų, padedančių nuo galvos odos niežėjimo, pavyzdžiui, pleiskanų arba seborėjinio dermatito ir psoriazės.

Nepaisant pavadinimo, gydomųjų šampūnų sudėtyje nėra vaistų plaukams ir jie nepadeda plaukams augti , taip pat nesukelia plaukų slinkimo. Juos galima saugiai naudoti tokiems vaistams, kaip seborėjinis dermatitas ar psoriazė, gydyti. Vaistiniai šampūnai paprastai labiau sausina plaukus, todėl, jei tai kelia problemų, galima naudoti kondicionierių.

Šampūnų gamintojai pateikia įvairiausių teiginių ir prideda šimtus sveikuoliškai skambančių medžiagų, kad įtikintų vartotoją rinktis jų produktus. Iš tikrųjų šampūnai tik valo plaukus, bet ne maitina plaukus. Plaukus maitina aplink plaukų folikulus esančios kraujagyslės, todėl niekas, kas tepama ant galvos odos, nepaveiks žemiau esančių folikulų.

Šampūnai nėra kenksmingi net žmonėms, kuriems slinksta plaukai. Reguliariai naudojant šampūną galvos oda ir plaukai išlieka švarūs, sveiki ir patogūs. Jis taip pat gali padėti vyriškam nuplikimui, nes iš galvos odos pašalina vietoje gaminamus androgenus. Manoma, kad šie androgenai prisideda prie vyrų nuplikimo.

Pastaruoju metu rinkoje pasirodė keletas „2 in 1” šampūnų. Juose yra papildomo kondicionieriaus. Atvirai kalbant, manau, kad kondicionierius geriau naudoti atskirai po šampūno, nes šampūnuose „2 in 1” esantis ploviklis tikriausiai nuplauna didžiąją dalį kondicionieriaus.

Norint išgauti geriausią šampūno poveikį, taip pat svarbu, kaip naudojate šampūnus. Pirmiausia sudrėkinkite plaukus ,tada į delną įsipilkite 20 centų dydžio šlakelį šampūno. Paskirstykite jį tarp pirštų ir įtrinkite šampūną į galvos odą. Neteisinga pilti šampūną tiesiai ant galvos odos, nes valymas bus netolygus, kai kurios dalys gaus daugiau šampūno nei kitos.

Po to kruopščiai nuskalaukite. Atminkite, kad valomosios savybės nesusijusios su šampūno sukuriamų putų kiekiu. Kai kurie šampūnai itin gerai valo, nors jie labai mažai putoja.