Pigios kelionės. Patarimai

Vasara – kelionių metas, kai dauguma turi daugiau laisvo laiko ir nori išnaudoti jį naujų valstybių lankymui ir pažinimui. Tačiau kartais noras keliauti yra didžiulis, o galimybės – ribotos. Nerimauti neverta. Net ir tokiu atveju turite galimybę patirti neišdildomų įspūdžių ir tuo pačiu neištuštinti visos piniginės. Patarsime, kokiomis pigios kelionės taisyklėmis turėtumėte vadovautis.

  • Pamirškite „viskas įskaičiuota“ pasiūlymus. Iš pažiūros tai gali atrodyti kaip puiki idėja, kadangi nebereikia papildomai rūpintis dėl skrydžio, viešbučio ir numatytų veiklų. Tačiau, jeigu norite iš tikrųjų sutaupyti, metas išmesti iš galvos kelionių agentūrų adresus. Negana to, nusprendę kelionę organizuoti savarankiškai turėsite daug daugiau laisvės – galėsite aplankyti turistų aplenkiamas vietas, paragauti tradicinių patiekalų vietiniuose restoranuose ir kiekvieną kelionės akimirką išnaudoti taip, kaip norite.
  • KelionėsKeliaukite su pigių skrydžių bendrovėmis. Tai pats dažniausias ir akivaizdžiausias patarimas. Lietuvoje populiariausios Ryanair bei Wizzair bendrovės, skraidinančios į daugybę Europos miestų. Šiuo atveju bilietų patariama ieškoti aštuonias savaites prieš planuojamą kelionę – taip didžiausia tikimybė gauti pigiausią pasiūlymą. Renkantis pigių skrydžių bendroves svarbu prisiminti, jog jos skraidina į kiek toliau nuo miesto centro esančius oro uostus, tad gali tekti papildomai susimokėti už taksi paslaugas.
  • Sutalpinkite daiktus į rankinį bagažą. Jeigu jūsų kelionė netrunka ilgiau nei savaitę, nėra prasmės prisikrauti kelis pilnus lagaminus ir sumokėti už juos daugiau nei už pačią kelionę. Rinkdamiesi pigių skrydžių bendroves pigiai mokate už kelionės bilietą, tačiau registruojamo bagažo kainos yra didelės, o reikalavimai gana griežti.
  • Apsistokite pigesnėse nakvynės vietose. Žinoma, nesiūlome miegoti oro uostuose ar ant suoliukų parke, tačiau yra daugybė variantų, kuriais galite pasinaudoti. Jaunimo tarpe itin populiarūs hosteliai, kurie yra mažiau prašmatnūs nei viešbučiai, bet gali tapti išties smagia vieta sutikti žmones iš skirtingų pasaulio vietų. Taip pat, galite pasinaudoti ir „Couchsurfing“ paslaugomis – kelionės metu gyventi pas vietinį ir drauge su juo patyrinėti lankomą miestą.

Taigi, kelionės nėra vien tik išrinktiesiems prieinamas malonumas. Šiandien keliauti daug paprasčiau nei kada nors anksčiau. Viskas, ko reikia, tai didelis noras, pasiruošimas ir lankstumas prisitaikyti prie netikėtų situacijų. Pigios kelionės užtikrins nepamirštamus įspūdžius.