Per atostogas vis tiek reikia elgtis atsargiai

per atostogasPirmą kartą vyksite į užsienį atostogauti? Kyla daugybė klausimų? Per atostogas galite patirti itin malonių įspūdžių, bet taip pat galite susidurti su įvairiais nesklandumais, kurie tikrai sugadins visą poilsį. Planuojantiems pirmą kartą vykti už Lietuvos ribų, kelionių ekspertai rekomenduoja labiau pasigilinti į esamą tvarką ir nerašytas taisykles. Jos padės išvengti nesusipratimų keliaujant, o taip pat padės lengviau apsisaugoti nuo sukčių bei vagių.

Per atostogas vis tiek turite išlikti budrūs

Įprastai daugelis keliautojų į kitas šalis vyksta tam, kad pailsėtų nuo visko ir tiesiog atsipalaiduotų. Juk visiems norisi tokio poilsio kuomet niekas nerūpi, ar ne? Na, rūpėti jums turėtų jūsų daiktai. Išvykus į kitą šalį, reikia vis tiek laikytis saugumo standartų. Kokie jie?

  • Neikite ten, kur vagysčių skaičius yra didelis. Kai planuojate atostogas, juk visada suplanuojate kur eisite ir ką pamatysite? Tokiu atveju, jums reikėtų pasidomėti tam tikromis vietomis, o tiksliau – vagysčių skaičiumi. Kai kurie rajonai tam tikrose šalyse yra žinomi dėl ypač dažnų vagysčių tiesiog gatvėse. Tad, pasidomėkite kur ketinate eiti ir būtinai venkite tokių vietų, kurios atrodo nelabai saugios.
  • Visi dokumentai turi būti skirtingose vietose. Vaikštinėjant gatvėmis tikrai nesunku sulaukti kišenvagių dėmesio. Kas būtų jeigu jūsų asmens dokumentai būtų pavogti? Tiksliau kalbant, jeigu viskas yra jūsų piniginėje, vadinasi visko ir neteksite vienos vagystės metu. Dėl šios priežasties dokumentus reikėtų laikyti atskirai – tapatybės kortelę vienur, pasą kitur, kitus dokumentus dar kitur.
  • Nedemonstruokite, jog esate pasiturintys. Per atostogas dažniausiai vagių dėmesį atkreipia tie turistai, kurie mėgsta demonstruoti prabangą. Vaikštinėjant siūloma prieš tai nusiimti visus prabangius papuošalus, nedemonstruoti brangių telefonų ar fotoaparatų. Geriausia elgtis įprastai, nes priešingu atveju, galite likti be brangaus turto.

Pasinaudojus šiais trimis patarimais, per atostogas turėtumėte bent jau kažkiek sumažinti tikimybę būti apvogtiems. Planuojant poilsį kitoje šalyje, taip pat siūloma atsižvelgti į kelionių organizatorių rekomendacijas, kuriose pateikiami ir saugumo patarimai. Tad, atminkite, kad per atostogas vis tiek turite būti budrūs.