Penki svarbūs faktai apie parketą

Kiekviena grindų danga turi savų privalumų ir trūkumų. Parketas savo gyvavimo pradžioje dažnai buvo linksniuojamas dėl vienokių ar kitokių trūkumų. Tačiau laikas vietoje nestovėjo, technologijos tobulėjo ir ši grindų danga tapo labai populiari ir mėgstama. Medžiostilius.lt svetainėje rasite nemažai faktų ir įrodymų apie tai. Mes, tuo tarpu, pateksime kelis faktus apie parketą.

Parketas – estetiška  grindų danga. Norint sukurti ne tik prabangų, bet ir natūralų interjerą, tokios grindys yra labai geras pasirinkimas. Tereikia priderinti prie interjero, kad sukurti vientisą stilių.

Parketas tinka šildomoms grindims. Apie šildomas parketo grindis sklinda daugybė mitų. Manoma, jog medienos turinčios grindys apskritai negali būti šildomos. Kalbant apie parketlentes šildomoms grindims, reikia paminėti, jog jos yra tikrai tam tinkamos. Tereikia tik parinkti tinkamą storį. Tiesiog  parketlentės storis neturi viršyti 15 mm. Tuomet galėsite džiaugtis šiltomis ir puikiai bei prabangiai atrodančiomis grindimis.

Parketas yra ekologiškas gaminys. Bene populiariausias parketas gaminamas iš ąžuolo. Ši medžiaga estetiška, patvari ir, be abejonės, ekologiška. Todėl ąžuolinių parketlenčių danga tik namams, kuriuose gyvena ir vaikai, ir alergiški žmonės.

Parketo spalvų gama yra labai plati. Plati parketų gama šiuolaikinėje rinkoje leis pasirinkti norimos spalvos, rašto ir dydžio nekenksmingas nei aplinkai, nei jums parketlentes. Be to, parketas turi savybę visuomet išlikti madingu, kad ir kokios sklaidyto namų dekoravimo mados tendencijos, parketo grindys niekuomet neatrodys senamadiškai, o natūralios gamtos spalvos bet kurios paskirties patalpai suteiks šviesos ir jaukumo.

Parketas yra atsparus drėgmei. Todėl parketas dažnai pasirenkamas rūsiuose, voniose ar kitose drėgnose patalpose. Dėl šios savybės jos yra gana populiarios esant drėgnam klimatui. Mūsų šalyje, esant šaltajam sezonui, drėgmės tikrai netrūksta. Tad Lietuvos namams parketas – idealus pasirinkimas.