Pažangioms automobilių technologijoms – pažangi serviso įranga

Technologijos automobiliuose, kaip ir visur kitur, labai sparčiai tobulėja. Jeigu vairuotojas įsigyja naują automobilį su pilna komplektacija, tai tikrai būna pirmasis iššūkis susipažinti su nauju pirkiniu. Viena iš priežasčių to yra ta, kad automobilių gamintojai labai konkuruoja vieni tarp kitų, todėl patentuoja naujas technologijas ir įdiegia jas į savo kuriamus automobilius. Kita priežastis, kad specialios organizacijos kuria standartus, pagal kuriuos turi atitikti automobilio saugumas, todėl į automobilius yra įdiegiama naujų technologijų. Kadangi automobiliuose esančios technologijos sparčiai tobulėja, tai serviso įranga turi nuo to neatsilikti, kad galėtų tuos automobilius patikrinti ir remontuoti.

Vienas iš didžiausių perversmų šioje srityje buvo praeitame dešimtmetyje, kai buvo sukurta diagnostikos įranga. Šios įrangos pagalba serviso mechanikas gali greitai patikrinti automobilyje esančius elektromechaninius mechanizmus. Jeigu automobilyje yra koks nors gedimas, diagnostikos įranga parodys klaidos kodą ir serviso mechanikas iš karto sužinos kurioje vietoje ir koks gedimas yra. Ši serviso įranga stipriai palengvino automobilių remonto specialistų darbą, kadangi nebereikia tikrinti visų susijusių mechanizmų iš eilės ir gedimo vieta yra iš karto randama. Dėl to yra sutaupoma daugybė laiko, kas leidžia servisui aptarnauti daugiau klientų ir uždirbti daugiau pajamų.

serviso įrangaKitą perversmą automobilių remonto srityje sukėlė osciloskopai. Kurių darbo principas yra panašus į diagnostikos įrangos, tačiau darbo metodika yra kur kas skirtingesnė. Jeigu diagnostikos įranga padeda išsiaiškinti jau esamą gedimą, tai osciloskopai gali užbėgti gedimui už akių ir taip sutaupyti transporto priemonės savininkui nemažai pinigų. Ši serviso įranga matuoja elektrinių mechanizmų vibracines bangas. Informacija yra pateikiama grafiko pavidalu, todėl galima matyti kaip svyruoja elektros šuoliai ir pagal tai daryti išvadas ar mechanizmas funkcionuoja tinkamai ar jis yra sugedęs.

Yra daugybė kitos serviso įrangos, kuri atsirado dėka automobiliuose atsiradusios pažangios serviso įrangos. Tai gali būti tokie prietaisai ir įrenginiai, kaip kondicionierių stotelės, kuro purkštukų tikrinimo stendai, važiuoklės ir pakabos tikrinimo stendai, žibintų reguliavimo įranga, įvairiausi stendai ir kita serviso įranga. Šių dienų mechanikas, kuris dirba su naujais naujesniais automobiliais, jau neįsivaizduoja savo kokybiško darbo be šios įrangos. Kadangi tik dirbant su pažangia serviso įranga galima pasiekti pačius geriausius rezultatus per trumpesnį laiko tarpą.