Paveikslai investavimui bei kolekcionavimui

paveikslaiŠiuo metu paveikslai susilaukia ne ką mažesnio kolekcionierių dėmesio – juos perka tiek ieškantys saugių investicijų, tiek ir kolekcionuojantys meno kūrinius tiesiog pramogai. Būtina akcentuoti tai, kad ne visi paveikslai ateityje tampa labai vertingi – viskas priklauso nuo daugelio faktorių. Lietuvoje taip pat galima įsigyti nemažai paveikslų, kurie tikėtina, jog ateityje bus dar vertingesni. Dabar ir internetu jūs gali užsisakyti norimą paveikslą iš esamos galerijos – yra ne viena specializuota el. parduotuvė, kur prekiauja kelių ar net kelių dešimčių autorių darbais. Visada reikia žiūrėti ką perkate, tuo labiau – domėtis pačiu menininku, nes jeigu norite investuoti į šiuos meno kūrinius, turite tai daryti atsargiai.

Paveikslų vertė, kaip minėjome, kyla dėl kelių faktorių. Pirmiausia, didžiausią įtaką daro pats šedevras bei autorius. Jeigu paveikslas yra išskirtinio grožio, faktas, kad jo norės ne vienas žmogus. Internetinės galerijos paveikslus kartais parduoda ir aukciono būdu – pasiūlęs daugiausiai, gali gauti norimą kūrinį. Esmė tame, kad jeigu tokie aukcionai sulaukia didelio susidomėjimo, faktas, kad ateityje to paveikslo kaina kils. Pavyzdžiui, aukcione jeigu dalyvauja daug žmonių, o pradinė suma pakeliama iki labai didelės sumos, tai ir taip aišku, kad toks paveikslas bus be galo vertingas. Matote, tokių kūrinių vertė gali kilti ne po kelių ar keliolikos, bet ir po vienerių metų. Viskas tiesiog priklauso nuo autoriaus darbo.

Paveikslai gali būti itin brangūs, jeigu jų autoriai yra labai žymūs. Tai reiškia, kad jeigu menininkas yra pripažintas dailininkas, tai automatiškai jo darbų vertė kyla. Pavyzdžiui, menininkas gali surengti kažkokią parodą užsienyje ar Lietuvoje, ir jeigu ta parda sulaukia daug gerų atsiliepimų, faktas, kad tas menininkas pakelia ne tik savo darbų, bet ir savo vertę. Jeigu jūs įsigysite paveikslą to autoriaus, kuris dar nėra žymus, o po kelių metų jis bus pripažintas tapytojas, tai ir jūsų įsigytas darbas automatiškai pabrangs. Būtent to siekia ir kolekcionieriai, ir investuojantys į meno kūrinius. Tiesiog reikia domėtis pačiais autoriai, jų rengiamomis galerijomis, parodomis ir t.t.