Patrauklesnės elektros kainos: sudarome sutartį su nepriklausomu tiekėju

Yra sprendimų, lemiančių ateitį. Yra sprendimų, kurie verti apibūdinimo „optimalus“. Į šią kategoriją patenka ir sutarties su nepriklausomu elektros energijos tiekėju pasirašymas. Tuomet elektros kainos tampa patrauklesnės.

elektros tarifas

Kas paskatina sudaryti minėtą sutartį? Tai ypač aktualu verslo pasauliui. Išlaidų optimizavimas čia nėra beprasmė sąvoka, ne koks utopinis dalykas. Ieškant, kur tarifai priimtinesni, pavyksta rasti informacijos apie tiekėjus, turinčios įtakos galutinei elektros kainai. Tad nusprendžiama pasidomėti plačiau. Ir tada veikiausiai pasirašoma sutartis.

Sutartis kelia ne mažiau klausimų nei pačios elektros kainos. Tai modernus sprendimas, nes prašymą sudaryti sutartį pateikti yra lengva, neužima daug laiko. Telefonu, el. paštu, raštu – variantai, iš kurių galima rinktis patraukliausią. Jei dėl kokių nors priežasčių norima nutraukti sutartį, apie tai klientas tiekėją informuoja prieš tam tikrą laiką (tokį, koks būna nustatytas).

Prieš suraitant parašą reikia įsiskaityti į visus punktus. Sutarties sąlygos lemia tolimesnį bendravimą ir paslaugų specifiką, todėl verčiau atidžiai perskaityti, nei vėliau sakyti, kad per mažai pasidomėta.

Kodėl nepriklausomas elektros tiekėjas – puikiai vertinamas sprendimas? Verslo pasaulio atstovų teigimu, priėmus tokį sprendimą išlaidos optimizuojamos. O tai itin svarbu. Įmonės paprastai planuoja darbus, prognozuoja rinkos pokyčius, galvoja tiek iš trumpalaikės, tiek iš ilgalaikės perspektyvos. Mažesnės elektros kainos bėgant laikui leidžia suprasti, kad pasirašyti sutartį su nepriklausomu tiekėju išties buvo verta. Kodėl? Nes išlaidos, kurios anksčiau neatrodė tokios „draugiškos“, dabar yra normalios, leidžiančios vystyti veiklą.

Kainos yra kainos. Jos svarbios. Bet net ir patys mažiausi, patys patraukliausi tarifai nesužavėtų, jei tiekėjas nepasirūpintų energijos tiekimo sklandumu. Ne tik konkretūs tarifai, bet ir energijos tiekimo klausimai turi daug įtakos pasirinkimui. Tiek buitiniams vartotojams, tiek ekonominės veiklos vykdytojams svarbu, kad įvairiausi įrenginiai veiktų be trukdžių. Pavyzdžiui, virtuvėje nuolat savo funkcijas atlieka šaldytuvas, o įmonėje nuo aštuonių iki penkių – kompiuteriai, spausdintuvai ir kita įranga.

Verslas orientuojasi į pelną. Kitaip paprasčiausiai bankrutuotų. Elektros kainų tema rūpi įmonių vadovams, buhalteriams ir visiems, siekiantiems aukštų rezultatų. Tad sutarties su nepriklausomu tiekėju pasirašymas – iškilmingas, suponuojantis apie efektyvesnį išlaidų valdymą. Galbūt anksčiau elektros kainos neatrodė labai patrauklios, bet gerai pasirinkus tiekėją apie tarifus imama kalbėti kitaip.

Jei turite įmonę ir kaip tik dabar ketinate rinktis tiekėją, nepagailėkite laiko pasidomėti plačiau, kokie planai yra siūlomi. Nes yra skirtumas tarp mažos ir didelės įmonės – viena sunaudoja žymiai mažiau elektros energijos nei kita. Vartotojams tikras išsigelbėjimas yra planai. Tai galimybė dar optimaliau reguliuoti išlaidų skiltį.

Sutartis – tai dviejų šalių (tiekėjo ir vartotojo) įsipareigojimas. Ir viena, ir kita šalis turi atsakingai įvertinti situaciją. Sutartimi įforminamos sąlygos, teisės, pareigos. Pasirašant tikimasi, kad kita pusė laikysis nuostatų. Tad nesunkiai suprantama, jog nepriklausomas elektros tiekėjas atlieka įvairius darbus, ne tik nustato dalį kainos.

Elektros kainos nustatomos remiantis ne vienu kriterijumi. O svarbiausia, kad skaitinė išraiška – dar ne viskas. Sklandus tiekimas, sutarties punktų laikymasis – dalykai, kuriems teikiama didelė reikšmė. Ir ne be reikalo, nes taip sukuriama kokybiška paslauga, leidžianti verslui žengti į priekį.