Patarimai, kurie padės apsaugoti namus jums atostogaujant

Signalizacija namuiGalbūt šiuo metu planuojate savo būsimas atostogas? Jei taip, ar kada nors anksčiau esate atostogavę nerimaujant dėl savo namų saugumo? Tai yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl atostogaudami žmonės negali visiškai atsipalaiduoti. Tačiau nei vieno iš jūsų poilsis neturėtų būti trikdomas jokių neigiamų minčių ir baiminimosi dėl vagių. Todėl pateiksime jums kelis žingsnius, kurių reikėtų imtis prieš iškeliaujant atostogų.

Jei išvykstate ilgesniam laikui, tuomet neretai rekomenduojama susitarti su savo giminaičiu, artimu draugu ar kaimynu, kad kartas nuo karto apsilankytų jūsų namuose. Nors tai nėra pati geriausia išeitis, tačiau tokie reguliarūs apsilankymai gali gerokai atbaidyti vagis ir sutrikdyti jų galimus planus. Tačiau jei neturite žmonių, į kuriuos galėtumėte kreiptis papildomos pagalbos prižiūrint jūsų namus, tuomet signalizacija namui galėtų būti viena iš geriausių prevencinių priemonių.

Taipogi, prieš išvykdami, galite pagalvoti ir apie vaizdo stebejimo sistemos įrengimą, kuri užtikrins, kad namai bus tinkamai apsaugoti visas 24 valandas per parą. Be abejo, yra ir daugiau svarbių aspektų, kurių nereikėtų pamiršti. Pavyzdžiui, vagys labai dažnai apie išvykusius namų šeimininkus sprendžia iš jų perpildytų pašto dėžučių. Tuo tarpu, jei iš anksto susitariama su kaimynais, kad jie reguliariai pasirūpins jūsų pašto dėžutės turiniu – tai gali tapti labai efektyvia apsisaugojimo nuo vagystės priemone.

Dar vienas labai naudingas ir efektyviai veikiantis sprendimas yra susijęs su iliuzijos, jog namuose vis dar yra žmonių, sukūrimas. Yra labai daug skirtingų apšvietimo sistemų, kurias galima susieti su laikmačiu ir nustatyti įsijungti tam tikru paros metu, pvz., viduryje nakties. Tokiu atveju atrodys, kad jūsų namai nėra palikti be priežiūros.

Neretai apsaugos sistemų specialistai rekomenduoja atidžiai apeiti savo namą ir įsitikinti ar pro langus negalima pamatyti įvairių brangių daiktų, pvz., kompiuterių, televizorių ar kitų elektronikos prietaisų. Jei pastebite bent vieną brangų ir vagių dėmesį galintį patraukti daiktą, pasirūpinkite neperšviečiamomis užuolaidomis ir brangaus turto paslėpimu saugioje vietoje.

Žinoma, tai tikrai nėra baigtinis patarimų sąrašas, tačiau jei jų nepamiršite, atostogaudami galėsite jaustis kur kas ramiau. Juolab, jei įrengsite signalizaciją namui ir pasirūpinsite vaizdo stebėjimo sistemos įrengimu, tuomet jūsų namo saugumu rūpinsis profesionalias apsaugos paslaugas teikianti bendrovė.