Paskolos nuo 18 metų asmenims neišduodamos ne dėl diskriminacinių priežasčių

Dabar žiniasklaidos portaluose galima išvysti daug nusiskundimų, kaip neva kredito bendrovės diskriminuoja 18-mečius. Greitos paskolos nuo 18 metų asmenims neišduodamos ne dėl diskriminacinių priežasčių, o tiesiog dėl to, kad jie neatitinka vartojimo kredito įstatyme numatytų reikalavimų mokiems klientams. Aiškiau kalbant, kreditoriai pinigų jaunuoliams neskolina nė dėl to, kad jie labai jauni, o dėl to, kad dažniausiai tokie jaunuoliai neturi iš ko grąžinti skolų. 18 metų asmenys patenka į tą grupę klientų, kuriems dažniausiai ir neišduodamos jokios paskolos. Yra atlikti tyrimai, kurie parodo, jog itin didelė dalis 18 metų asmenų vis dar yra priklausomi nuo tėvų išlaikymo.

Jeigu jums įdomu kodėl kredito bendrovės vangiai skolina pinigus 18 metų asmenims, tai tiesiog galima išvardinti pagrindines priežastis.

Bene svarbiausias reikalavimas, kuris taikomas visiems – tvarių pajamų šaltinis. Tai pajamos, kurias privalo gauti kiekvienas kredito paraišką pateikę asmuo. Nepaisant to ar tai jaunas, ar senyvo amžiaus žmogus, jis vis tiek turi nurodyti kokias pajamas jis gauna. Ta pajamų suma turi būti nemaža, o taip pat ji turi būti pakankama paskolos įmokos padengimui. Be abejo, tvarios pajamos yra tos, iš kurių jau atskaitomos visos mėnesio išlaidos. Tad, logiška būtų, kad kreditorius nesuteiktų paskolos tokiam žmogui, kuris 90 procentų pajamų skiria mėnesio išlaidų padengimui, tuo labiau, jeigu ta pajamų suma nėra didesnė už minimalią algą.

Kitas svarbus kriterijus yra kreditingumas bei finansinė reputacija. Kreditingumas ir parodo ar asmuo visuomet vykdo įsipareigojimus. Kredito reitingas parodo kokia yra tikimybė, jog asmuo vėluos sumokėti įmokas. Kas liečia finansinę reputaciją, tai čia tiesiog yra informacija, kuri parodo ar asmuo jau turi pradelstų mokėjimų, ar yra prasiskolinęs ir negrąžinęs pinigų kažkokiems kitiems paslaugų teikėjams.

Tie, kurie turi prastą kredito reitingą ir yra registruoti skolininkų sąrašuose, tikrai neturėtų galvoti apie skolinimąsi iš minėtų bendrovių. Tai liečia visus vartotojus, nepaisant jų amžiaus. Tokie griežti reikalavimai kreditoriams padeda išvengti didelio blogųjų paskolų skaičiaus. Jie tiesiog apsidraudžia nuo galimai rizikingų klientų.