Paskolos Lietuvoje išduodamos pagal griežtą tvarką

paskolosLietuvoje paskolos yra išduodamos remiantis įstatymų numatyta tvarka – kreditoriai privalo griežtai laikytis visų keliamų reikalavimų, nes kitaip jiems gali tekti mokėti ganėtinai solidžias baudas. Paskolų išdavimo tvarkoje numatyta, kad vartojimo kreditus gauti gali ne visi asmenys. Čia reikia akcentuoti nepilnamečius – jie paskolų gauti negali. Taip pat yra kriterijai, kurie nusako ir asmens skolinimosi galimybes – jeigu jos per menkos, tada kreditorius jums paskolos suteikti taip pat negalės. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad paskolų teikėjai turi nusistatę savo vidinę tvarką, kuri dar labiau apsunkina paskolos gavimą.

Pirmiausia, kreditai nuo 18 metų asmenims yra išduodami todėl, kad nepilnamečiai asmenys dažniausiai negauna jokių pajamų ir už juos vis dar dalinai atsako jų tėvai ar globėjai. Trumpai tariant, jaunesni nei 18 metų asmenys paskolų gauti negali – nei vartojimo, nei kitų kreditų. Taip pat reikia paminėti, kad ta minėta vidinė tvarka neretai apsunkina galimybę gauti paskolą net ir pilnamečiams asmenims. Pavyzdžiui, kai kurių bendrovių vidinėje tvarkoje numatyta, kad vartojimo paskolos suteikiamos ne jaunesniems nei 19-22 metų asmenims, o tai reiškia, kad vos pilnametystės sulaukę asmenys dažniausiai paskolų taip pat negali gauti.

Pati vartojimo paskolos gavimo procedūra yra ganėtinai paprasta. Jeigu skolinamasi internetu, tai klientui užtenka pateikti paraišką per kreditoriaus interneto svetainę. Tada kreditorius ją išanalizuoja – patikrina asmens duomenis, peržiūri jo pajamas, patikrina kredito istorijos ataskaitą. Jeigu viskas tvarkoje – kreditas pervedamas itin greitai, bet jeigu paskolos paraiška yra atmetama, tai nemaža tikimybė, kad ji bus atmesta jeigu bandysite skolintis ir kitur.

Norintiems gauti kreditą, pirmiausia reikia pažiūrėti į savo situaciją. Jums reikia tinkamai įvertinti visas sąlygas – jeigu jūs esate mokus asmuo, kuris gauna tvarias pajamas, galinčias dengti būsimus įsipareigojimus, tai ko gero jokių kliūčių skolinantis jums nebus, bet jeigu jūsų pajamos ir yra didelės, bet turite daug įsipareigojimų finansų įstaigoms, tai ko gero paskolos negausite. Taip pat ir prasiskolinę asmenys net neturėtų galvoti apie skolinimąsi iš tokių bendrovių.