Nuosavo namo teritorijos priežiūra

Zoles pjovimas

Artėjant šiltajam metų laikui, daugelis nuosavų namų savininkų ima galvoti apie būsimus savo kiemo priežiūros darbus. Žiemą nuo šių darbų galime atsipūsti (nebent šaltais ir snieguotais žiemos rytais tenka nuo tako nukasti sniego pusnis). Tačiau pavasaris ir vasara įpareigoja mus gerokai pasiraitoti rankoves ir tinkamai pasirūpinti visos aplinkos priežiūra. Taigi, tam, kad viskas būtų paprasčiau, pateiksime keletą patarimų.

  • Visų pirma, jei iki šiol nebuvote patenkinti savo namo kieme želiančia žole, reikėtų pasirūpinti tinkamos žolės rūšies pasirinkimu. Visuomet geriausia rinktis tokį variantą, kuris atitinka mūsų klimato zoną. Be abejo, pradžioje galite pasitarti su apželdinimo srities specialistais. Pasirinkę žolę, apsėkite ja savo namo teritoriją.
  • Kita vertus, jei jau seniai pasirinkote tam tikrą žolės rūšį ir ja apsėjote savo kiemą, tačiau iki šiol ji netapo tokia vešli, kokios norėtumėte, tuomet visą sėjos procedūrą galite atlikti pakartotinai – specialistai rekomenduoja tai daryti kartą per metus.
  • Be abejo, pasėjus žolę, ją reikės tinkamai prižiūrėti. Jokiu būdu nereikėtų jos apleisti ir nupjauti tik tuomet, kai ji bus gerokai ūgtelėjus. Darykite tai reguliariai. O tuo atveju, jei zoles pjovimas jums yra pakankamai sudėtingas, varginantis ir nemalonus procesas – šiuos darbus galite patikėti žolės pjovimo paslaugas teikiančių bendrovių specialistams. Tai leis išvengti didelių laiko sąnaudų. Be to, nebeliks būtinybės pirkti pakankamai brangiai kainuojančią vejapjovę.
  • Suprantama, kad jūsų namo teritoriją dengianti veja nėra vienintelis apželdinimo procesui svarbus klausimas. Norėdami, kad kiemas ir bendras namo eksterjeras atrodytų labai šiuolaikiškai, moderniai ir trauktų ne tik jūsų, bet ir aplinkinių akis – turite pasirinkti ir tinkamus augalus – medelius, krūmus ir gėles. Augmeniją taip pat galima rinktis atsižvelgiant į mūsų šalyje vyraujantį klimatą.
  • Pasirinkus tam tikrus augalus, apsodinti jais galite pakankamai didelę savo kiemo teritoriją, tačiau tokiu atveju nepamirškite, kad nemažai laiko teks praleisti jų priežiūrai. Tai kur kas daugiau pastangų reikalaujantys kraštovaizdžio elementai, nei jau minėta veja. Šį klausimą galima išspręsti ir kelių suformuotų alpinariumų pagalba.