Netradicinės medžiagos iš kurių kuriami vertingiausi apdovanojimai
Auksas, sidabras, bronza – nesvarbu ar tai sportas ar protų mūšių kovos, šie taurieji metalai visuomet asocijuojasi su aukščiausiais įvertinimais. Sportiniai apdovanojimai, pavyzdžiui, kuomet mūsų brangieji krepšininkai grįžta iš čempionatų, visuomet paženklinti ąžuolo lapų vainikais, ant krūtinės kabinamais medaliais, papildomomis apdovanojimų statulėlėmis už aukštus pasiekimus ir padėkos raštais. Tačiau gyvenimas ne vien sportas ir yra momentų, kuomet auksas, sidabras ir bronza nėra geriausias pasirinkimas, nes ne viskas sportas, ne viskas dalinama į pirmas – trečias vietas. Todėl atitinkamoms progoms pasirenkamos kitos, gal kiek netradicinės, tačiau šiuolaikiškumą ir gyvenimo būdą atspindinčios medžiagos.
Stikliniai apdovanojimai – šiuolaikinis sprendimas
Stiklas yra tokia gyvenimiška ir įprasta medžiaga, jog dažnai jos net nesureikšminame. Juk naudojame kasdien – iš stiklo pagaminti mūsų indai, stiklinės ir taurės, kurias naudojame prie pietų stalo, veidrodžiai į kuriuos vonioje žvelgiame kas rytą, langai suteikiantys galimybę į būstą prasiskverbti kasdieniniams saulės spinduliams. Tačiau stiklas meistrų rankose gali tapti tokiu meno kūriniu, dėl kurio žmonės norėtų varžytis tarsi dėl aukščiausio apdovanojimo.
Žvelgiant į stiklo, kaip medžiagos savybes, verta pastebėti, jog jis yra sąlyginai tvirtas, nežymiai nusidėvintis, tai medžiaga, iš kurios galima formuoti pačius įvairiausius paviršius. Būtent šios savybės sudomino ir menininkus, ir įvairius apdovanojimų kūrėjus. Kam prisirišti prie bronzinių, sidabrinių, auksinių apdovanojimų statulėlių (palikime jas Oskarams ir Avietėms), kuomet gyvenant šiuolaikiniame pasaulyje norisi lengvumo, švelnumo ir tuo pačiu patvarumo – tai ką puikiausiai suteikia stiklas. Taigi, galima drąsiai teigti, jog graviruoti stikliniai apdovanojimai, jau kuris laikas yra itin pamėgti lietuvių.
Iš stiklo išlieta statulėlės, trofėjai, apdovanojimai ir net medaliai ir ant jų lazeriu išgraviruotos padėkos yra subtilus, dažnai unikalus kūrinys. Nors atrodo ir esantis trapus, tačiau stiklas yra pakankamai tvirtas, stabilus, su juo menininkas gali nepailstamai „žaisti“ ir išgauti netikėčiausias formas. Tad ieškantiems originalaus apdovanojimo, stiklas yra tikrai malonus atradimas. Stikliniai apdovanojimai, statulėlės gali būti įvairių formų, plokšti, lenkti, išraityti bei erdviniai. Tokią dovaną gavusiam ji dar ilgai primins apie apdovanojimo reikšmę. Todėl tokius dovanojimus dažnai renkasi įmonės norinčios paskatinti savo darbuotojus, apdovanoti metų darbuotojus, paminėti išeinančius į pensiją, renkasi organizacijos, kurios skelbia konkursus, žaidimus ir pan. bei siekia paminėti ir apdovanoti. Taip pat nevengiama dovanoti ir sulaukusiems jubiliejaus, klubų sukakčių proga, nusipelniusiems veikėjams ir pan.
Natūralumas ir medis
Lietuva pagarsėjusi kaip natūralių medžiagų mėgėja, tiek anksčiau, tiek dabar itin vertinami medžio drožinėtojai, todėl medžio dirbinių sugrįžimas į populiariąją bei apdovanojimų kultūrą nė kiek nenustebino. Medis savaime yra šilta medžiaga, spinduliuoja jaukumą, medinį dirbinį malonu liesti, jis yra geidžiamas ir vertinamas. Galbūt būtų tikslinga sakyti, kad dar ir nenuvalkiotas.
Todėl ir apdovanojimai, padėkos ir prizai už įvairius pasiekiamus dažnai gaminami ir iš medienos. Pasitelkus galingą medžio apdirbimo techniką kiekviena dovanėlė, medalis ar trofėjus gali būti unikalus, išskirtinis, o graviravimas suteikia dirbiniui dar daugiau jausmo ir individualumo. Svarbiausia yra tai, kad kuriant apdovanojimų statulėlės, medalius ir panašius dirbinius, medžiui apdirbti pasitelkiamos kiek subtilesnės technologijos nei naudojamos drožti samčius ir šaukštus, kuriuos matome Kaziuko mugės metu.
Kiekvienas besidomintis išskirtiniais dirbiniais, gali rasti ir daugiau įdomių variantų. Pavyzdžiui, dirbtinis akmuo, natūralus akmuo, akmens miltelių derva, metalas, plastikas ir kitos medžiagos. Todėl niekada nereikia nustoti ieškojus – išskirtiniai sprendimai visada randami, jei jų ieškoma.