Nešiojami kompiuteriai darbui: kaip atpažinti

nešiojamieji kompiuteriai darbui

Dažnai spaudoje ir elektroninėse parduotuvėse matome užrašus – nešiojamas kompiuteris darbui. Ką gi tai reiškia? Ar juo negalima žaisti žaidimų, jei jis skirtas darbui? Pasiaiškinkime, ką pardavėjai turi omenyje.

Visų pirma, nešiojamieji kompiuteriai darbui pasako, kad jie bus naudojami įmonėse ir įstaigose, laisvadarbių profesionalų. Jie nėra skirti vaikams, paaugliams, studentams, nors visi tokiais kompiuteriai naudotis laisvai gali.

Keletas techninių specifikacijų, kad būtų dar aiškiau:

  1. Vidutinio dydžio ekranas – 13-17 colių įstrižainės. Darbui reikia vidutinio dydžio ekrano. Mažesnis nei 13 colių nelabai tinka, nors ir rezoliucija būtų pakankamai aukšta. Tiesiog nepatogu visą dieną žiūrėti į 10 ar 11 colių įstrižainės ekraną, kuris primena labiau planšetinį kompiuterį, nei normalų nešiojamąjį kompiuterį. Didesnio nei 17 colių ekrano nereikia dėl efektyvumo. Juk kartais tenka dirbti ir neprisijungus prie elektros, tad poros valandų baterijos laiko, kuriuo pasižymi 19 ir didesnių ekranų įstrižainių nešiojami kompiuteriai (dažniausiai skirti žaidėjams) tikrai nereikia.
  2. Bent 4 branduolių core i3 arba i5 procesorius. Kompiuteris, naudojamas darbui nuolatos turi atidarytas kelias programas vienu metu. Kartais net ne 5, o visas 10 ar net daugiau. O tai reiškia, kad reikalingi procesoriaus resursai. Šiuolaikiniai procesoriai susitvarko su 32 užduotimis iš karto, tačiau jie dar gana nauji ir brangūs. Paprastesni 4 branduolių procesoriai nesunkiai susitvarko su 8 paleistomis programomis, galingesni – su 16 programų. Tai reiškia, kad įsijungę Outlook paštą, dvi naršykles, Winamp, failų naršyklę, 3 debesies talpyklų agentus, dvi antivirusines, Word ir Excel programas nelabai pajusite kokių nors trukdžių. Nebent dar įsijungsite ir didelę grafikos redagavimo programą…
  3. Pilna klaviatūra. Smulkmena, tačiau verslui naudojami nešiojami kompiuteriai, turintys pilną klaviatūrą su skaičiais dešinėje. Skaičius įvesti iš viršutinės juostos, kurioje yra ir specialieji simboliai, ir lietuviškos raidės – sudėtingas triūsas. Dėl to renkamasi pilnos klaviatūros.
  4. Padidintos saugumo priemonės. Dažniausiai tai pirštų antspaudų skaitytuvas. Kam jis? Verslui skirtuose kompiuteriuose dažnai laikoma informacija, kuri yra gana slapta. Kad nepatektų konkurentų nusamdytiems piktadariams į rankas, nešiojamas kompiuteris turi būti tinkamai apsaugotas. Be slaptažodžių, el. parašų ir kitų programinių saugos priemonių dar gali būti įjungta ir fizinė apsauga, kai kompiuteris atrakinamas nuskaitant akies rainelę kamera, arba tiesiog perbraukus pirštu per specialų skaitytuvą korpuse.
  5. Verslui skirti priedai. Nešiojamų kompiuterių priedai yra specifiniai ir reikalingi tik tam tikroms situacijoms. Štai intensyviai dirbant labai eikvojama baterija, todėl naudojami specialūs aušintuvai. Prabangesni kompiuterių dėklai ir krepšiai naudojami būtent verslininkų, nes jiems reikia savo įvaizdį palaikyti ir šioje srityje.

Dar vienas iš nešiojamų kompiuterių darbui atpažinimo būdų – kaina. Taip, šiuo atveju ji gana svarbi. Darbui skirti nešiojami kompiuteriai kainuoja 500-1000 eur. ir daugiau. 250-500 eurų vertės nešiojami kompiuteriai irgi tinkami darbui, tačiau iš esmės jie skirti namams ir pramogoms. Verslas paprastai nelinkęs taupyti kokybės sąskaita.