Nemokamas vandens kokybės tikrinimas

Vanduo– svarbus gamtinis resursas, be kurio nebūtų gyvybės žemėje. Tačiau jis ir labai lengvai užteršiamas, nes yra geras tirpiklis ir gali greitai priimti cheminius elementus, kurių perteklius pavojingas. Lietuvoje, nepaisant didelių pastangų, daugybė šeimos ūkių naudoja šachtinių šulinių vandenį, kurį galima vartoti tik įsitikinus, kad jis yra kokybiškas. Tai gali užtikrinti nemokamas vandens kokybės tikrinimas.

Vandens kokybės užtikrinimas

Filtrai vandeniuiKiekvienas žmogus turi žinoti vandens  kokybę, kuri priklauso nuo daugelio veiksnių. Labiausiai jį teršia intensyvi žmogaus veikla- transportas, atliekų kaupimas, žemės ūkis ir t.t.  Todėl būtina nuolatinė  geriamojo vandens kontrolė, kurią užtikrina atliekami vandens tyrimai. Tyrimų metu specialiose laboratorijose nustatomi vandens kokybę apibūdinantys fiziniai, cheminiai ir sanitariniai-bakteriologiniai rodikliai. Tiriant vandens pavyzdžius, analizuojama vandens spalva, kvapas, kvapas, skonis. Kiekvienam rodikliui įvertinti taikoma tam tikra vertinimo sistema, pavyzdžiui, vandens skoniui priskiriamas balas nuo 1 iki 5. Jeigu nustatomas balas yra mažiau nei  3, laikoma, kad vanduo yra netinkamas vartoti.

Vandens kokybės tyrimas >>

Kur atliekami vandens kokybės tyrimai

Paprastai vandens mėginiai siunčiami į specializuotas laboratorijas. Kreiptis į laboratorijas būtina, jei tiriamas labai blogas, vanduo, įtariama jog jis gali būti užterštas pavojingais, retais teršalais.  

Kai kurie vandens filtrų gamintojai  ir platintojai savo klientams atlieka vandens kokybės tyrimus nemokamai. Pasitelkiamos nešiojamos vandens tyrimo laboratorijos, su kuriomis specialistai atvažiuoja į vietą ir šiuo būdu gali ištirti pagrindinius vandens kokybės parametrus– minkštumą, geležies kiekį bei kai kuriuos kitus rodiklius. Nemokamus vandens kokybės tikrinimus atlieka ir valstybė tais atvejais, kai reikia patikrinti vandenį, kurį geria nėščios moterys arba kūdikiai iki  6 mėnesių.

Apibendrinant galima teigti, kad maistui ir gėrimui naudojamas vanduo privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Siekiant įsitikinti, ar vanduo yra kokybiškas, atliekami tyrimai. Specialistai ragina nesiremti senai atliktais vandens kokybės tyrimais ir juos kartoti kas pusę meti. Bet kokiu atveju galime susirasti būdą, kaip tai padaryti nemokamai, todėl nerizikuokite savo ir savo artimųjų sveikata – rūpinkitės naudojamo vandens švara ir saugumu.

http://www.pribus.lt