Nekvalifikuoto darbo pasiūlymai – ko ieško darbdaviai šiandien?

„Kol bus norinčių dirbti – bus ir darbo“, – taip šiandien kalba Lietuvos darbdaviai. Deja, įmonės vis labiau skundžiasi, jog darbo pasiūlymai nebeveikia taip, kaip anksčiau, ir darosi vis sunkiau rasti pakankamai darbininkų darbui gamyklose. Šios priežastys dažnai lemia ir tai, jog gamybininkai nebepriima gamybos užsakymų iš užsienio partnerių, nes nebegali jų įvykdyti, nes teigia neturintys pakankamos darbo jėgos.

darbo pasiūlymai

Remiantis statistiniais duomenimis, Lietuvoje trūksta ne tik kvalifikuotos, bet ir nekvalifikuotos plataus spektro darbo jėgos pramonės ir gamybos srityse. Tokiu būdu, dažnai šias laisvas darbo vietas užpildo užsieniečiai. Tik tuomet kyla klausimas – ar patys darbdaviai vienodai vertina užsieniečių ir lietuvių darbo kokybę?

Šiandien lietuviai turi galimybę lasivai rinktis dirbti bet kurioje Europos sąjungos šalyje. Tad, galime rinktis miestą, šalį, siūlomas darbo sąlygas ir darbo aplinką. Galime netgi rinktis keisti darbo pobūdį, nes naujausi darbo pasiūlymai šiandien komunikuoja, kad darbdavys yra pasiruošęs savo kaštais apmokyti darbininką jam visiškai naujos darbo specifikos.

Darbo pasiūlymai Vilniuje – ką naujo siūlo darbdaviai?

Jei gyvenate nedideliame miestelyje, kuriame darbo galimybės ribotos, verta pasižvalgyti, ką siūlo naujausi darbo skelbimai Vilniuje. Populiariausi darbo pasiūlymai – valytojams, pagalbiniams darbininkams, krovėjams, operatoriams, pakuotojams, statybininkams.

Darbdaviai, norėdami pritraukti kuo daugiau lietuviškos darbo jėgos, vis dažniau siūlo papildomų priedų ar nemokamų patogumų. Pavyzdžiui, atvykusiems iš rajonų dirbti į Vilnių, siūlo apgyvendinimą šiuolaikiniame bendrabutyje Vilniuje, maitinimą ar kompensaciją už transporto išlaidas.

Darbo pasiūlymai užsienyje – kokią šalį rinktis?

Norintiems išbandyti laimę užsienyje, tereikia pasirinkti šalį. Viena iš populiariausių ir labiausiai vertinamų lietuvių darbo jėgos krypčių – Vokietija. Ir ne be reikalo, nes tai stabili, turtinga ir draugiška emigrantams šalis. Vokiečių kalbos mokėjimas – būtų gerai, bet nebūtinai, jei esi darbštus. Čia protingi darbdaviai vertina gerus darbuotojus ir organizuoja darbą bei apgyvendinimą taip, kad kalbos barjeras būtų apeitas.

Darbo pasiūlymai krovėjams, pakuotojams, brigadininkams ir kitiems darbininkams Vokietijoje rodo, kad lietuvių laukia ne tik mažos ir nežinomos Vokietijos įmonės, bet ir garsios tarptautinės siuntų, vaisvandenių ir kitos kompanijos. Įmonės su žinomu vardu ir gera reputacija kelia didesnį pasitikėjimą ir, tikėtina, garantijas, kad atlyginimai bus mokami “vokišku tikslumu”, o darbo ir gyvenimo sąlygos bus tinkamos.

Naujausi darbo skelbimai – kaip atsirinkti?

Visų pirma, neverta vaikytis vien naujų darbo skelbimų internete. Galimybių susirasti svajonių darbą ar darbdavį yra kur daugiau laiko reikalaujantis procesas, o dažnai įsidarbinti siekiama greitai. Pavyzdžiui, didelės ir pelningos gamyklos ieško darbuotojų nuolatos, tad verta ir tiesiog užeiti į šių įmonių interneto svetaines, kur talpinami visi jų darbo skelbimai. Galima susisiekti su jais tiesiogiai ir sužinote apie savo galimybes iš pirmų lūpų.

Įdarbinimo agentūra – patikimas darbo paieškos partneris

Bene greičiausiai auganti įdarbinimo agentūra Jugum.lt sprecializuojasi pramonės ir gamybos srityse, ir siūlo greitą, paprastą įdarbinimą, atitinkantį kandidato finansinius lūkesčius. Jei nesate užtikrinti, ką kalbėti su darbdaviu, kaip paklausti rūpimų klausimų, kaip geriau save pristatyti – palikite tai patikimai įdarbinimo agentūrai. Dažnai įdarbinimo agentūros žino ir daugiau galimybių įsidarbinti, ir moka tinkamai pristatyti darbuotoją darbdaviui. Agentūros atstovas  jums labiau partneris, nei darbdavys, tad su juo lengva aptarti visus aktualius ir ne visada patogius klausimus. Galiausiai, taip sutaupysite nemažai asmeninio laiko ir nereikės naršyti darbo skelbimų internete ar skambinti įmonėms.