Nekilnojamas turtas – ilgalaikė investicija

parduodami butai Vilniuje

Šiomis dienomis turėti papildomą pajamų šaltinį, kuris leistų jaustis saugiau, yra labai svarbu kiekvienam mūsų šalies gyventojui. Nepaisant to, kad teigiama, jog krizė jau senokai baigėsi – tikrai nesame apsaugoti nuo to, kas mūsų laukia ateityje. Juolab, kad pastaruoju metu vis daugiau ekonomistų prognozuoja dar vieną ekonominę krizę. Trumpiau tariant, jei norime gyventi sėkmingai ir ramiai, turime pasirūpinti, kad jokia krizė neigiamai nepaveiktų mūsų gyvenimo kokybės. Jei prarasime turimą darbą ar mūsų nuosavas verslas ims generuoti mažesnes pajamas, turėtume turėti papildomą pasyvių pajamų šaltinį, kuris padėtų mums išlaukti krizinį laikotarpį ir lengviau pajudėti pirmyn. Todėl labai puikia investicija gali tapti nekilnojamas turtas.

Be abejo, šiuo atveju labai svarbu apgalvoti daugybę skirtingų veiksnių. Nekilnojamas turtas įprastai kainuoja nemažus pinigus. Žinoma, jei kalbame apie NT objektus didžiuosiuose mūsų šalies miestuose. Pavyzdžiui, parduodami butai Vilniuje kainuoja kur kas brangiau nei vos už šimto kilometrų esančiame Kaune. Todėl visų pirma reikia nepamiršti nekilnojamojo turto vietos. Kiekvienas Lietuvos miestas pasižymi skirtingomis NT kainomis, todėl palyginkite nekilnojamojo turto kainas ir pasirinkite jums tinkamiausią. Kita vertus, nereikėtų suprasti klaidingai – minėtas patarimas nereiškia, kad turite pasirinkti NT objektą, kuris įsitenka į jūsų turimą pinigų sumą. Šiandien nekilnojamas turtas dažniausiai perkamas ne savais, o skolintais pinigais, todėl galite įsigyti kur kas brangesnį NT objektą, nei iš tikrųjų galėtumėte sau leisti perkant grynaisiais pinigais.

Be to, jei planuojate pirkti nekilnojamąjį turtą, reikia pagalvoti ir apie jo suteikiamą pridėtinę vertę arba dar kitaip sakant – grąžą, kurią galėsite gauti. Jei norite, kad NT objektas pelną neštų iš karto, tuomet be jokios abejonės turėsite jį išnuomoti už didesnę kainą nei jums tenkančios mėnesinės paskolos grąžinimo įmokos. Todėl jei nekilnojamąjį turtą įsigysite Vilniuje ir mėnesinės įmokos bankui sieks bent keturis šimtus eurų, tuomet nuomos kaina turėtų būti bent trisdešimt ar keturiasdešimt procentų didesnė. Trumpiau tariant, padengtumėte jums tenkančias išlaidas ir taip pat gautumėte pelno.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad nekilnojamasis turtas, kuriame gyvena nuomininkai, laikui bėgant nusidėvi. Dėl šios priežasties už nuomą gautų pajamų nereikėtų akimirksniu išleisti. Naudinga sistemingai taupyti, o atsiradus tam tikriems gedimams ar prireikus savalaikio remonto, iš sutaupytų lėšų padengti atsiradusias papildomas išlaidas. Žinoma, tai rodo, kad investavimas į nekilnojamąjį turtą banko suteiktos paskolos būdu yra ilgalaikė investicija, kuri akimirksniu neatneš jums labai didelių ir ženklių papildomų pajamų, tačiau po penkiolikos ar dvidešimt penkių metų turėsite jums priklausantį nekilnojamojo turto objektą, kurį galėsite parduoti arba toliau nuomoti – didžiąją dalį nuomos mokesčio traktuojant kaip pelną, kadangi visos paskolos padengimo įmokos jau bus sumokėtos.