Namo statybos eiga

Aliuminio fasadai

Šiandien dažnas žmogus susimąsto apie nuosavą namą su kiemu, kuriame gyventų. Seniau žmonės iš gyvenamųjų namų vis labiau kraustėsi į daugiabučius, tačiau dabar visi persiorientuoja į privačius namus. Vieni nori turėti nuosavą valdą, kitiems nepatinka kaimynai, o dar kitiems per mažai vietos butuose. Taigi prieinama prie namų statybos, tačiau kad tam galutinai pasiryžti, reikėtų susipažinti su visu statybų procesu.

Statybos prasideda pirmiausia tinkamame sklype. Jame paruošiama vieta ir supilamas pagrindas. Jeigu namas turės rūsį, tada pagrindas supilamas su sienomis, tačiau prieš tai iškasamos ertmės žemėje. Taip pat būtinai įrengiami visi komunaliniai įrenginiai, t.y. santechniniai kanalai ir elektros vamzdeliai. Kai betonas supilamas į paruoštas ertmes, laukiama kol jis sukietės, todėl tuo momentu statybos nevyksta. Toliau montuojama kanalizacija ir vandens čiaupai, kurie turi patekti į pirmąjį aukštą arba į rūsio grindų dangą. Viską tai atlikus, statomos sienos ir stogas su visomis sistemomis. Sumontuojami langai ir išorinės durys. Namas papildomai visada apšiltinamas ir padengiamas tam tikromis plokštėmis kaip fanera arba orientuotomis plokštėmis, kad lietaus vanduo nepatektų į namo vidų. Taip sumažinama galimybė, kad pastate kaupsis drėgmė ir pelėsis. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad reikia pasirūpinti namo fasadu. Geriausias sprendimas yra aliuminio fasadai, nes jis skirtas pastato išorinių sienų, stogo konstrukcijų, didelių įstiklintų plokštumų užpildymui. Fasado dėka užtikrinama, jog bus izoliuota šiluma ir akustika. Fasadų sistemoje yra naudojami šilumos izoliatoriai ir specialios tarpinės, kurios užtikrina geras šilumines savybes. Norint sužinoti daugiau apie aliuminio fasadus ir jų kainas, tinkamiausias sprendimas būtų kreiptis į šios srities specialistus. Alprofilis specialistai greitai atsakys į jums iškilusius klausimus.

Toliau įrenginėjant namą, labai svarbu viduje išvedžioti elektros ir vandentiekio sistemas. Rangovai arba specialistai, kurie jums tai atliks išvedžios vamzdžius ir laidus per vidines sienas, lubas ir grindis. Įrengiamos kanalizacijos linijos ir ventiliacijos angos, taip pat šviestuvų linijos. Po šių darbų jau įstatomi žibintai, jungikliai, fiksuoto telefono, kabelinės televizijos ir interneto laidai. Kitaip tariant įrengiamas vidinis tinklas. Visus su laidais ir vamzdžiais susijusius darbus baigus, lieka pabaigti vidaus apdailą. Įrengiamos vidaus durys, grindjuostės, palangės ir kita dekoratyvinė apdaila. Pabaigoje įrengiamas keliukas, įvažiavimas į kiemą ir takelis. Daugelis namų statytojų pageidauja palaukti projekto pabaigos, nes jeigu bus įrengtas keliukas ir takelis, tai betono mašinos ar kita sunkioji technika gali pažeisti keliuką.

Namo statybos yra labai ilgas procesas ir tinkamai nesivadovaujant statybos instrukcijomis gali brangiai kainuoti ir daug laiko veltui prarasti. Visada patartina kreiptis į šios srities specialistus, jie patars ir viską padarys pagal jūsų pageidavimus.