Moteriški batai: faktai, įdomesni vienas už kitą

Įdomu tai, kad dailiosios lyties atstovės neretai galvoja, kad apie ką jau ką, bet apie sukneles ir batus aistrabatams.lt jos žino visko. Tačiau ne viskas taip, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio: iš tiesų moteriški batai turi labai daug paslapčių. Tad kviečiame susipažinti su faktais, vienas už kitą įdomesniais.

Šiandien tikrai niekas nedrįstų ginčytis, kad aukštakulniai yra moteriški batai. Vis dėlto, vertinant atidžiau, būtų galima pastebėti, kad į diskusijas neišleistų tik tie, kurie nežino, dėl kokios priežasties apskritai atsirado šio tipo batai. Pasirodo, aukštakulniai atsirado dar labai seniai, o labiausiai stebina jų paskirtis: jie atsirado tam, kad Persijos karaliai, jodami žirgu, kuo mažiau išsipurvintų. Taigi, kaip matyti, aukštakulniai batai pirmiausia buvo sukurti vyrams ir tik po to traktuotini kaip moteriški batai. Savaime suprantama, moterims pradėjus juos nešioti, ne kartą keitėsi jų forma bei išvaizda: jie tapo kur kas lengvesni, grakštesni, gražesni. 

Kaip matyti, šiandien avalynė yra prieinama visiems, tad, nieko keista, kodėl jos yra perkama labai daug, o dailiosios lyties atstovės tikrai neapsiriboja keliolika porų batelių. Visgi, verta pažymėti, kad taip buvo tikrai ne visada – prieš keletą šimtmečių batai buvo gaminamo rankomis. Procesas buvo labai ilgas bei sudėtingas, tad batus galėjo įsigyti tik turtingi žmonės. Ir tik po to, kai 1883 metais buvo išrastas automatizuotas būdas gaminti batus, gerokai sumažėjo gamybos kaštai, batus galėjo įsigyti kiekvienas norintis. 

Moteriški batai – aukštakulniai šiandien jau tikrai nieko nestebina, juo labiau, kad jie gaminami taip, kad juos būtų patogu avėti. Visgi, taip buvo ne visada – įdomu tai, kad dar 14 amžiuje  buvo gaminami aukštakulniai, turintys net 70 cm aukščio kulną. Galima tik įsivaizduoti bandymus vaikščioti avint tokius batus.  

Na, o pabaigai belieka tik atskleisti ir dar vieną detalę – įvairių apklausų, apie apsipirkimą bei jo įpročius metu, moterys pripažįsta, kad niekas kitas taip gerai nepraskaidrina dienos nei nauja batelių pora. 

Taigi, nors dažna dailiosios lyties atstovė galvoja, kad apie batus žino viską, labai tikėtina, kad bent vienas faktas jus tikrai nustebino.