Mokymasis kontroliuoti savo finansus

Paskolos

Jei šiuo metu galvojate apie paskolos gavimą, tikriausiai susiduriate su vienokiais ar kitokiais finansiniais rūpesčiais. Jei tai tiesa, nenusiminkite, nes su tokia situacija kartas nuo karto susiduria bene kiekvienas iš mūsų. Tai natūrali kasdienybės dalis – kartais tampame turtingesni ir laimingesni, o kartais būname nusivylę ir skaičiuojame paskutinius centus. Tačiau, kad ir kaip bebūtų, visuomet galime išmokti kontroliuoti savo finansus.

Nustatykite savo finansinius tikslus

Kelias į turtingą gyvenimą yra vedinas finansinių tikslų. Jei jūs nežinote, kodėl darote vieną ar kitą veiksmą – aukojatės, dirbate viršvalandžius ir neturite laisvo laiko – labai lengva suklupti. Tačiau jei jūs nustatote savo tikslą, net ir labai sudėtingos užduotys gali tapti ypač lengvomis ir lengvai įgyvendinamomis. Turint tikslą yra kur kas lengviau susikoncentruoti ir nenukrypti nuo kelio.

Fiksuokite kiekvieną išleidžiamą centą

Jei iki šiol nesekėte savo išlaidų – dabar yra pats metas pradėti. Tam galite pradėti pildyti asmeninių finansų žurnalą. Jei mėgstate technologines naujoves, galima rasti ne vieną kompiuterinę programėlę, kurioje kasdien įrašytumėte patirtas išlaidas. Tuo tarpu, jei labiau mėgstate savo išlaidas fiksuoti ranka, į pagalbą pasitelkite užrašų knygutę. Nepaisant to, ką pasirinksite, būkite tikri, kad tai taps įpročiu. Vos tik atliekate vieną ar kitą finansinę perlaidą – fiksuokite tai. Toks įprotis leis jums nenukrypti nuo kurso.

Pasibaigus metams, peržvelkite savo banko sąskaitos išrašą

Įvertinkite per visus mokestinius metus gautas pajamas, patirtas išlaidas ir mokesčius, kuriuos teko sumokėti už atliekamas bankines perlaidas. Neretai atidžiai išanalizavus savo ataskaitą paaiškėja, kad yra dar labai daug visiškai bereikalingų išlaidų, kurių galima atsisakyti.

Suformuokite fondą nenumatytiems gyvenimo atvejams

Toks asmeninis fondas leis jums jaustis saugiau ir ramiau. Daugelis žmonių gyvena nuo algos iki algos. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį išleidžia tiek, kiek uždirba. Tai veikia tol, kol nutinka kas nors netikėto – sugenda jūsų automobilis, prireikia didesnių investicijų būsto remontui ir kt. Be abejo, tokiais atvejais galima kreiptis dėl paskolos, kurią gautumėte visiškai nemokamai – be sutarties administravimo mokesčių ir palūkanų. Tačiau net ir tokiu atveju visuomet rekomenduojama reguliariai atsidėti tam tikrą pinigų sumą, kuri būtų skirta nenumatytiems gyvenimo atvejams.

Pagalvokite apie pensiją

Kai esame jauni, labai retai susimąstome apie savo pensiją. Tai atrodo labai toli, todėl neskiriame tam pakankamo dėmesio. Nepaisant to, koks jūsų amžius, apie tai turėtumėte pradėti galvoti kuo anksčiau. Veikia labai daug skirtingų fondų, apie kurių sąlygas galite sužinoti internete. Pasidomėkite, kurie variantai jums yra palankiausi ir priimkite jums tinkamiausią sprendimą.

Mokykitės ir kaupkite informaciją

Jei norite tinkamai kontroliuoti savo finansus ir susikurti stiprų finansinį pagrindą, tuomet turėtumėte reguliariai mokytis. Kaupkite naudingą finansinę informaciją ir gilinkite savo žinias. Kuo daugiau informacijos turėsite, tuo tvirčiau jausitės. Tuomet tiek paimtos paskolos, tiek ir taupomi pinigai galės būti panaudoti būtent taip, kad atneštų jums dar didesnį pelną.