Mišką parduoti reikėtų kruopščiai perskaičius sutartį

parduok miskaĮsigyti arba parduoti miško plotą Lietuvoje nėra labai sunku. Sunkiausia yra suderėti adekvačią kainą, kuri tiktų tiek pirkėjui, tiek ir pardavėjui. Šiuo metu miškų supirkimo kainos nustatomos remiantis specialia metodika. Tai reiškia, kad nėra konkrečių kainų, kurios nurodomos iš anksto. Kaina, kuri nurodoma už vieną hektarą, dažniausiai yra apibendrinama. Trumpai tariant, nurodoma kada tokia kaina mokama. Norint sužinoti tikslią miško plot pardavimo kainą, reikėtų kreiptis į supirkėjus ar kitus tam tikrų paslaugų teikėjus.

Jeigu jus domina konkreti miško kaina, tuomet ją sužinoti galite apsilankę šiame puslapyje https://miskupirkimas.lt/misko-kaina, bet atsiminkite, kad vieni pirkėjai siūlo vienokias, o kiti – kitokias kainas. Kai kuriais atvejais, tam tikri pardavėjai nurodo, kad mokama kaina turi atitikti tam tikrų lūkesčius. Trumpai tariant, jeigu nurodoma miško kaina už hektarą, tuomet pasižiūrėkite kokie reikalavimai taikomi tokiam miškui.

Tikslesnes kainas galima sužinoti naudojantis specialiomis skaičiuoklėmis, kurias šiuo metu pateikia miško supirkėjai. Aišku, ne visi supirkėjai turi tokius įrankius internete, bet naudojantis bent jau keliomis skaičiuoklėmis, galima sužinoti apytikslius įkainius. Miško plotų supirkimas galimas dvejopu būdu. Vienas iš būdų – įsigyti mišką konkrečiam darbui, o šiuo atvejui – kirtimui. Kitas įsigijimo atvejis – pirkimas su visus sklypu. Pastarasis yra tradicinis variantas perkant nekilnojamą turtą t.y. perkama visa žemė ir ji priklauso naujam savininkui. Pirmuoju atveju, parduodamas tik leidimas išsikirsti medieną, bet žemės nuosavybė lieka tam pačiam savininkui.

Pabrėžtina, kad miško pirkimas kirtimui reikalauja atitinkamų žinių. Trumpai tariant, kai kuriais atvejais negalėsite parduoti žemės sklypo tol, kol nepasibaigs sutarties galiojimas. Tai reiškia, kad pardavus mišką kirtimui, turėsite išlauki, kol pirkėjas baigs darbus arba parduodant pačia nuosavybę, turėsite informuoti ankstesnį pirkėją apie savininko pasikeitimą. Paprasčiausiai, turėsite laikytis sutarties sąlygų, o kokios jos – sužinosite ją perskaitę.

Pravartu žinoti, kad daugelis miško supirkėjų patys padeda paruošti miškotvarkos planus ar pardavimo sutartis, tad vargu ar jums reikės kreiptis į teisininkus, kad šie paruoštų visus reikalingus dokumentus ar leidimus darbams. Parduok mišką tik tuomet, kai žinosi, jog visi dokumentai paruošti tvarkingai.