Logotipų kūrimas

logotipu kurimasLogotipų kūrimas yra pirmasis žingsnis kuriant įmonės ar produkto firminį stilių – jis turi būti lengvai atpažįstamas kiekvieno vartotojo, tačiau pastebima, kad grafinio dizaino srityje nemaža dalis dizainerių imasi gana nesąžiningų priemonių. Čia kalbame apie tuos specialistus, kurie logotipų kūrimu užsiima gana trumpą laiką – kai kurie asmenys nori greitai pasipelnyti, todėl ieško jau sukurtų idėjų, tik jas jau keičia pagal savo fantaziją. Toks logotipų kūrimas negali būti priskiriamas prie profesionalaus darbo. Jeigu pradeda savo verslą ar tiesiog kuriate kažkokį produktą, kuris turės būti ženklinamas specialiu simboliu, tai jį siūlytume užsisakyti pas žinomiausius dizainerius, nes kitu atveju galite patirti tam tikrų nesklandumų bei išvaistyti gana nemažus pinigus.

Logotipų kūrimu užsiimančios įmonės gali jums pasiūlyti gana lengvus sprendimus, tačiau viskas priklauso nuo jūsų. Tam, kad specialistas galėtų greičiau sugeneruoti logotipo idėją, jūs turėsite jam pateikti visą svarbiausią informaciją apie savo veiklą ar būsimą gaminį. Kokios informacijos jam prireiks?

  • Jūsų įmonės, produkto ar prekės ženklo pavadinimas yra bene labiausiai aktualūs dizaineriui. Pavadinimas bus vienas iš logotipo elementų t.y. užrašas ir šalia jo bus kažkoks simbolis. Pats pavadinimais gali būti ir visiškai nesiejamas su veikla, nes tam, kad iš logotipo būtų aišku kuo jūs užsiimate ar ką gaminate, bus naudojamas specialiai sukurtas simbolis.
  • Logotipų kūrimu užsiimantys dizaineriai reikalaus, kad apibrėžtumėte keliais sakiniais savo veiklą ar produktą. Ko gero suprantate, kad iš to bus galima suprasti ko jums iš tiesų reikia? Veiklos aprašymas yra būtinas, nes juk nenorėtumėte, kad dizaineris nupieštų tokį logotipą, kuris bus skirtas labiau kitomis veiklomis užsiimančioms įmonėms? Pavyzdžiui, jeigu jūs specializuojatės informacinėse technologijose, tai juk nenorėtumėte, kad jūsų logotipas sietųsi su automobiliais?
  • Informacija kur bus naudojamas jūsų logotipas. Jeigu jo jums reikia tiesiog interneto svetainei, tai dizaineris jums paprasčiausiai galės atsiųsti darbą paveiksliuko formatu, tačiau jeigu jūsų logotipas bus naudojamas tarkime ant vizitinių, blankų, vokų, prekių ir t.t. tai logotipas turi būti piešiamas vektoriniame formate, nes tik tokiu atveju galėsite jį sumažinti iki reikiamo dydžio nepažeidžiant jo kokybės.

Tai yra svarbiausia informacija, kurią turėsite patiekti grafikos dizaineriui.