Lietuviškas porolonas – kokybės ženklas?

Ar pirkėjams svarbu, kad porolonas būtų lietuviškas?

Rinktis lietuvišką prekę – patriotiška. Galbūt todėl pardavėjai stengiasi nepamiršti prierašo „pagaminta Lietuvoje“. O jei produktas pateisina lūkesčius, lietuviška kilmė tampa kokybės sinonimu.

Porolonas naudojamas baldų, čiužinių gamyboje. Pasiūla plati. Pagrindinis pastebimas skirtumas yra storis, tačiau svarbu ir kitos savybės. Štai reikėtų prisiminti, jog gero porolono sudėtyje nėra freono. Kitaip tariant, svarbu, kad medžiaga būtų nekenksminga sveikatai, nesukeltų alergijų. Ar lietuviškos produkcijos kategorijoje pavyktų rasti gero porolono? Taip.

Pokalbis apie kainas ne visada niūrus

Žinote, kas įdomiausia? Kainos dažniausiai aptariamos per niūrumo prizmę. Tas brangsta, anas brangsta, tas dar brangs… Kodėl brangsta? Žaliavų kaina, infliacija, dar visokių suprantamų ir nesuprantamų gerovių ar negerovių įtaka…

Porolonas nėra tokia kasdienė prekė kaip duona, tad per TV laidas neskelbiama, kokios jo kainos ir kaip jos turėtų keistis. Visgi etiketėse esantys skaičiai nuteikia gana pozityviai. Ypač turint galvoje, koks porolonas yra naudingas, kainos pasirodo priimtinos.

Apsirūpinama vienu kartu

porolonasAkivaizdu, kad parduotuvėje siūlant vien poroloną būtų sunku užsidirbti ir duonai, ir batonui (išimčių gal ir pasitaiko, bet čia imame bendrai). Todėl tai būna tik dalis asortimento. Pavyzdžiui, ten pat parduodami pledai, patalynė, dar kas nors. Taip naudingiau patiems pardavėjams ir netgi pirkėjams. Pastarieji reikiamais daiktais apsirūpina vienu kartu. Nereikia lakstyti po šimtus skirtingų parduotuvių. O jei porolono žvalgomasi internetinėje parduotuvėje, tai patogumas dar didesnis.

Patogu todėl, kad išsirinkti galima bet kokiu metu, ar tai būtų vėlus vakaras, ar pietūs darbe. Paprasta surūšiuoti prekes pagal kainą ar kitą kriterijų. O ir užsisakyti nesudėtinga. Šiandieninės elektroninės parduotuvės taip ištobulintos, kad pirkėjai visi kaip vienas pripažįsta gerąsias savybes.

Perkama ir mažais, ir dideliais kiekiais

Pirkėjų poreikiai skirtingi, tad ir porolono įsigijimo tendencijos įvairios. Kai kam reikia vos vieno ar dviejų lakštų. Kiti užsisako žymiai daugiau. Aktyviai perka baldų ir čiužinių gamintojai – čia jau kita tema, susijusi su baldų ir čiužinių pramone, su produktų patogumu.

Perkantys dažniau žino, kokias prekes verta rinktis. Reikia ir skaičiuoti – kiek porolono kokių baldų gamybai reikės ir pan. Kaip elgiasi tie, kuriems porolonas yra naujovė? Šie pirkėjai informacijos teiraujasi pardavėjų, skaito, kas parašyta prie konkretaus produkto.

Taigi, kiekiai ir tokie, kuriuos apibūdintume kaip „truputis“, ir tokie, apie kuriuos sakoma „gausu“. Svarbu, kad kainos nebandytų pernelyg išlengvinti piniginės. Bet vėlgi – savaime aišku, kad baldų gamyboje be sąnaudų neapsieisi.

Nuogirdos apie akcijas

Kaip žinote, pasaulyje kartais (o gal ir visai dažnai) skleidžiamos vienokios ar kitokios paskalos. Rimtos ar juokingos, kuo nors pagrįstos ar visai be pagrindo…

Jei kas nors teigia radęs akciją, tai tikriausiai tiesa. Klausimas kitas: ar akcija sąžininga?

Sausis. 39,99 Eur. Vasaris. 47,99 Eur. Kovas. Akcija! Vos 41,99 Eur! Pasakykite, mieli ponai ir ponios, ar čia tikra akcija? Na, nelabai tokia kombinacija primena nuolaidą… Kitas variantas: 39,99 Eur, kurie paskelbus akciją pavirsta į 35,99 ar 30 Eur. Čia jau sąžiningiau.

Vadinasi, principas toks: jei nugirdote apie nuolaidas, tai tikriausiai ne iš piršto laužta; tačiau negalite būti tikri, kad akcija verta dėmesio.

Dramatizuoti irgi nesinori. Prekybininkai nuolat nerizikuotų ir neskelbtų dirbtinių akcijų. Žmonės nėra kvaili, vaikšto į parduotuves. Ir dažnai perpranta tokias situacijas: batai, kainavę 45 Eur, tampa verti 300 Eur, o po kurio laiko „tik“ 250 Eur. Neprasprūsta ir tokie „fokusai“: telefonas buvo įkainotas 175 Eur suma, tada įgavo 310 Eur pavidalą, o iš jo kaina tapo „akcinė“ – 239 Eur. Jei su nuolaida daiktas kainuoja 64 Eur daugiau, tai mažų mažiausiai keista. O šiaip nelabai etiška ir ne itin sąžininga.

Skaičiai – dar ne viskas

Kad ir kokios garsios kalbos sklistų apie kainas, eurai, euro centai, procentai, nuolaidos – dar ne viskas. Ar pirktumėte poroloną, kuris yra pigiausias rinkoje, bet nežavi nei kokybiškumu, nei jokiomis kitokiomis ypatybėmis? Turbūt dairytumėtės kitus – kam jums produktas, kuris geras tik dėl kainos?

Kad kaina svarbi, abejoti irgi nereikia. Bet vien patraukliais skaičiais pasaulio neužkariausi. Porolono gamintojai suvokia, kad privalu pasiūlyti tai, kas vadinama puikiu kainos ir kokybės santykiu. Vartotojai atsirenka, ar reikšmingesnė yra kaina, ar kokybė, bet šiaip jau ieškoma abiejų dėmenų derinio.

Skaičiai nestokoja reikšmės, tačiau kriterijų yra daugiau. Pavyzdžiui, lietuviškas porolonas iš karto atrodo priimtinesnis nei atkeliavęs iš svečių šalių. Norisi palaikyti savo tautos produkciją, ją gaminančias įmones ir patikimai veikiančias parduotuves.

Kai ne tik lietuviškumas, bet ir kiti dalykai pasirodo puikūs, tai gaunamas patikimas variantas. O patikimumas vertinamas ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Vertinamas ir porolono ilgaamžiškumas.

Nykštys keliamas į viršų

Tikriausiai nederėtų absoliutinti ir teigti, kad kiekvienas lietuviškas produktas nuostabus. Bet neabejotinai galima įsigyti kokybiškų ir visapusiškai praktiškų gaminių. Porolonas – medžiaga, plačiai naudojama gamybos pramonėje, taip pat praverčianti namų reikmėms. Ir žmonės pripažįsta, kad lietuviška kilmė verta ženklo „patinka“.