Lazerinis nivelyras

lazerinis nivelyrasKas yra lazerinis nivelyras?

Lazerinis nivelyras yra prietaisas, kuris projektuoja matomą lazerio liniją aplink save 360° kampu. Pagrindinė jo sudaromoji dalis yra diodas, kuris sukasi aplink savo ašį itin dideliu greičiu. Dėl šios priežasties projektuojama linija mūsų akims atrodo vientisa. Šis prietaisas dažniausiai naudojamas horizontalioje padėtyje, tačiau kai kurie modeliai turi galimybę veikti esant paguldytiems ir ant šono (projektuoti liniją vertikaliai).

Kam reikalingas lazerinis nivelyras?

Lazerinis nivelyras, kaip ir optinis nivelyras, yra naudojamas norint nustatyti paviršių aukščių skirtumą.

Keli pavyzdžiai kur jis gali būti naudojamas:

 • Apšvietimo sistemų montavimas, rozečių, elektros laidų lygiavimas
 • Grindų paviršiaus lyginimas
 • Langų ir durų rėmų lygiavimas
 • Vamzdžių klojimas
 • Profilių sukimas
 • Pamatų liejimas
 • Aplinkotvarka
 • Kelių tiesimas
 • Fasadų renovacija
 • Pertvarų montavimas
 • Bei daug kitų darbų…

Į ką atkreipti dėmesį perkant lazerinį nivelyrą?

Gamintojas

Rinkdamiesi gamintoją, atkreipkite dėmesį kokiam laikotarpiui yra suteikiama garantija, ar pardavėjas yra oficialus gamintojo atstovas, ar egzistuoja tuos lazerinius nivelyrus remontuojantis servisas Jūsų šalyje. Ieškokite atsiliepimų internete apie tam tikrą prietaisą iš kitų vartotojų. Tai padės apsispręst renkantis gamintoją ir modelį.

Specifikacijos

Žiūrint specifikacijas, reikia atsižvelgti kokiu atstumu veikia lazerinis nivelyras bei koks yra jo tikslumas. Tai itin stipriai nulems Jūsų darbo kokybę ir našumą. Jeigu bus dažnai dirbama lauke, esant nepalankiems orams, rekomenduojame žiūrėti ir į tai, kokia yra prietaiso IP apsauga nuo dulkių ir drėgmės.

Funkcijos

Kas be ko, kiekvienas lazerinis nivelyras turi jam ypatingas funkcijas, kurios padeda sumažinti klaidų skaičių ir palengvinti darbą. Viena iš svarbiausių funkcijų yra nuolydžiai, kurie gali būti automatiniai, pusiau automatiniai ir neautomatiniai. Rinkdamiesi nivelyrą su automatiniais nuolydžiais paspartinsite savo darbą, sutaupydami laiko vaikštant iki prietaiso ir atgal, bei sumažinsite tikimybę atsirasti klaidai Jūsų darbo metu. Taip pat, rekomenduojame atsižvelgti ar lazerinis nivelyras turi apsaugą nuo sujudinimo (kažkam sujudinus nivelyrą, pastarasis nustoja suktis ir laukia kol Jūs vėl įjungsite jį).

Komplektacija

Lazeriniai nivelyrai yra dažniausiai komplektuojami su lagaminu, specialiais lazerio spindulį išryškinančiais akiniais (kartais ir su taikiniu), lazerio imtuvu (gaudykle), valdymo pulteliu ir t.t.

Jei planuojate dirbti lauke, Jums būtinai bus reikalingas lazerio imtuvas. Jis padeda tiksliai surasti lazerinio nivelyro projektuojamą liniją dienos šviesoje. Valdymo pultelis padės Jums sutaupyti laiko, nes naudodamiesi juo, galėsite keisti savo nustatymus būdami nutolę kelis šimtus metrų.

 

Straipsnį parašė UPONA