Laidotuvių organizavimas – būtina atlikti šiuos pagrindinius žingsnius

Susidūrus su mylimo žmogaus netektimi, ši daugeliu atveju būna netikėta. Deja, čia pat užklumpa ir papildomi mirusiojo šarvojimo bei laidotuvių organizavimo rūpesčiai. Kaip nepasimesti ir į ką atkreipti dėmesį, jeigu aktualios laidojimo paslaugos Vilniuje?

Pasirūpinkite dokumentais ir išmokomis

Jeigu netikėtai miršta artimas žmogus, pirmasis žingsnis – skambutis greitajai medicinos pagalbai bei policijos pareigūnų iškvietimas. Svarbu žinoti, kad asmens kūno negalima liesti, kol jo mirties oficialiai nekonstatuos medikai, o tam tikrais atvejais ir policijos pareigūnai.

Gavus mirties faktą įrodančią medicininę pažymą, būtina pasirūpinti ir kita laidotuvėms reikalinga dokumentacija, pavyzdžiui, gimimo liudijimu. Laidojimo paslaugos Vilniuje galimos tik turint šiuos dokumentus.

Vienas didžiausių nuogąstavimų, susidūrus su laidotuvių organizavimu – būsima kaina. Laidotuvės kainuoja įvairiai, tačiau statistiniais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje vidutiniškai išleidžiama tarp 1000 ir 1500 eurų.

Tai gana didelės suma, tačiau svarbu nepamiršti, kad galite kreiptis dėl vienkartinės pašalpos, kurios dydis 320 eurų. Jeigu pageidaujate gauti išmoką, užpildykite prašymą seniūnijoje, savivaldybėje arba internetu.

Laidotuvių organizavimo paslaugas pasirinkite atidžiai

Laidotuvių organizavimas bus kokybiškas, jeigu pasirinksite patikimus paslaugų tiekėjus. Specialistai pastebi, kad išsirinksite lengviau ir kokybiškiau, jeigu atkreipsite dėmesį į šiuos aspektus:

  • Bendravimo tonas – labai svarbu, kad įstaigos atstovai bendrautų profesionaliai, šiltai ir empatiškai. Tada galite būti užtikrinti, kad laidojimo paslaugos Vilniuje vyks sklandžiai, o su artimaisiais ir kitais laidotuvių dalyviais bus bendraujama pagarbiai.
  • Atsakymai į kylančius klausimus – gerai suprantame, kad išgyvenant artimo žmogaus netektį, kyla daugybė klausimų. Profesionalūs laidotuvių organizatoriai privalo atsakyti išsamiai ir pasiūlyti visą reikalingą pagalbą.
  • Paslaugos – pagal savo poreikius ir galimybes įsivertinkite, kokių šarvojimo ir laidojimo paslaugų reikia. Puikiai suprantame, kad gedėjimo laikotarpiu daugeliui sunku ir skausminga rūpintis visais šarvojimo ir laidojimo rūpesčiais, todėl verta rinktis laidojimo įmonę, kuri siūlo pilną paslaugų paketą. Dažniausiai jis apima: velionio kūno paruošimą, drabužius, karstą arba urną, šarvojimo salės nuomą, katafalko nuomą, duobkasius, giedorių samdymą ar muzikos parinkimą, reikiamų dokumentų parengimą. Esant pageidavimui, galima užsakyti ir mišias.