Kuznecovo krosnys: ką apie tai verta žinoti?
Nemaža dalis žmonių, kurie įrengia savo namus, nusprendžia, kad vienu jų svarbiu akcentu turi tapti krosnis. Tai – puikus pasirinkimas dėl daugelio priežasčių, tačiau vos tik supratus, kad krosnis turi atsidurti jūsų namuose, yra būtina atsakyti ir į kitą klausimą: o kokios krosnies norite? Puiki žinia ta, kad šiandien egzistuoja ne toks jau ir menkas krosnių pasirinkimas, o viena iš galimybių gali tapti Kuznecovo krosnys. Ką apie šio tipo krosnis verta žinoti kiekvienam, kuris ieško krosnies savo namams?
Kuznecovo krosnys yra rusiškos (gamybos technologija sukurta Rusijoje) krosnys. Bene viena svarbiausių šios krosnies savybių, kurią pastebėsite vos tik pamatę šį statinį, yra jos dydis. Tai – bene pačios didžiausios krosnys. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog būtent ši Kuznecovo krosnių savybė lemia dar keletą svarbių dalykų: maksimalus krosnies dydis reiškia, kad šiam statiniui savo namuose turėsite skirti šiek tiek daugiau vietos nei jos reikėtų kitų tipų krosnims. Taigi, atsižvelgiant į tai, belieka tik daryti išvadą, kad, jei norite, jog būtent tokia krosnis atsidurtų jūsų namuose, turite turėti ne tiek jau ir mažai erdvės. Dar vienas pastebėjimas – maksimalaus dydžio krosnis užtikrina maksimalią šilumą. Ir nors paskutiniaisiais metais mūsų krašte žiemos yra vis šiltesnės, jei esate iš tų, kurie svajoja apie ypač šiltus namus, jau žinote, ką verta rinktis.
Kuznecovo krosnys Rusijoje statomos jau daugelį metų. Svarbu pasakyti, kad būtent šiame krašte jos atlieka ir daugiau funkcijų: ant jų verdamas valgis, džiovinami skalbiniai, vaistažolės.
Svarbu pabrėžti ir tai, jog tokio tipo krosnį pastatyti gali ne kiekvienas krosnis statantis meistras – tam, kad būtų galima statyti būtent šio tipo krosnis, yra būtina baigti specialius mokymus. Taigi, rinkdamiesi meistrą , būkite atidūs ir įvertinkite kiekvieno kandidato sugebėjimus.
Na, o pabaigai – dar viena svarbi detalė, kuri nudžiugins kiekvieną, mėgstantį šilumą bei ekonomiškus sprendimus: jei pirmųjų šio stiliaus statinių naudingumo koeficientas buvo tik apie 30 procentų, tai šiuo metu jis yra maždaug 2 – 3 kartus didesnis.