Kuo vadovautis verslo pradžioje?

Pagrindiniai žingsniai nuosavo verslo pradžiai.Susitaupėte kažkokią pinigų sumą ir galvojate pradėti nuosavą verslą? Neramina faktas, kad neturite jokių žinių ir nežinote kaip viskam pasiruošti be klaidų? Pradėti verslą su nedidele pinigų suma tikrai įmanoma, bet aišku – viską lemia kokio verslo norite. Vienose srityse reikalinga didesnis, o kitose – pakanka daug mažesnio biudžeto. Kokiais žingsniais vadovautis pradeda nuosavą verslą?

Pirmiausia reikėtų kruopščiai analizuoti kaip verslą reikėtų įteisinti, jog būtų išleidžiama kuo mažiau pinigų. Pagrindinis tikslas pradeda verslą – prie savęs išlaikyti kiekvieną eurą. Tad, būtinai analizuokite kas jums geriausiai tiktų – individuali veikla, verslo liudijimas, mažoji bendrija, uždaroji akcinė bendrovė ar kitas verslo įteisinimo metodas. Turite žiūrėti tik kas pigiausiai atsieitų registracijos metu, bet taip pat reikia žiūrėti kiek pinigų bus išleidžiama eigoje.

Kita svarbi taisyklė – neleisti pinigų ten, kur nereikia. Dažnai verslininkai išlaidauja visiškai be reikalo ir paskui stebisi kur dingsta apyvartinės lėšos. Verslo pradžioje reikėtų stengtis taupyti ir nešvaistyti pinigų neaiškiems pirkiniams. Pavyzdžiui, jeigu jūsų veikla apima gamybą, logiška, kad svarbiausia būtų investuoti į gamybos apimtis, o ne reklamą. Kas iš tos reklamos, jeigu negalėsite pagaminti reikalingų užsakymų. Kaip bebūtų, norint, kad viskas būtų kuo paprasčiau, tiesiog reikėtų kruopščiai taupyti ir nešvaistyti pinigų nereikalingiems pirkiniams.

Dar vienas svarbus aspektas pradedant verslą – rinkose tyrimas. Jokiais būdais nepradėkite verslo neatlikę analizės. Turite žinoti kas bus jūsų klientai, kiek jų gali būti, kiek teks išleisit pinigų reklamai ir t.t. Didžiulė klaida būtų kurti tai, ko vartotojams nereikia. Tai gali atnešti didžiulius nuostolius. Taip pat teikia turėti galvoje, kad užsiimant smulkiu verslu mažame miestelyje, klientų/pirkėjų ratas bus mažesnis nei prekiaujant ar teikiant paslaugas visoje Lietuvoje. Štai kodėl pirmiau reikia išsiaiškinti kokioje verslo aplinkoje bandysite veržtis.

Na ir galiausiai, verslas turi siūlyti kokybiškas prekes ar paslaugas. Jeigu jūs ketinate siūlyti prastos kokybės prekes ar paslaugas, dėl kurių bus nemažai nepasitenkinimo, natūralu, kad neigiamos kalbos sklis greitai. Tai reiškia tik vieną – anksčiau ar vėliau užsakymų nebegausite.

Šaltinis: InvesticijosIrFinansai.lt