Kuo skiriasi vonios praustuvai?

Vonios praustuvai gali skirtis savo tipais. Iš tiesų, išsirinkti stilingą, patogų ir kokybišką praustuvą nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Daugelis žmonių, pradėdami vonios įrengimo darbus, praustuvo pasirinkimui neskiria jokio dėmesio, manydami, kad galės lengvai išsirinkti jų voniai tinkančią įrangą, tačiau tuomet paaiškėja, kad šis etapas reikalauja gana daug žinių ir objektyvaus įvertinimo. Taigi, kokio tipo praustuvą pasirinkti?

Praustuvų tipai

Praustuvai gali būti grupuojami į atskiras kategorijas pagal įvairius kriterijus, pvz., gamybines medžiagas, dydį ir pan., tačiau paprastai kalbama apie praustuvų tipus. Praustuvai gali būti montuojami po stalviršiu, statomi ant stalviršio, pakabinami, grindiniai ir baldiniai. Kiekvienas tipas turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos kviečiame trumpai apžvelgti.

PO STALVIRŠIU MONTUOJAMI PRAUSTUVAI. Tai praustuvai, montuojami prie apatinės stalviršio dalies, išpjovus atitinkamą angą. Šie praustuvai puikiai atrodo minimalistiniame interjere, juos patogu naudoti, kadangi praustuvai yra lengvai valomi, be to, patogu valyti ir patį stalviršį, kadangi nešvarumus ir vandenį galima nustumti į patį praustuvą. Deja, tokie praustuvai reikalauja drėgmei atsparaus stalviršio, kas gali padidinti visą praustuvo įrengimo kainą.

ANT STALVIRŠIO MONTUOJAMI PRAUSTUVAI. Šie praustuvai montuojami ant stalviršio, šiuo atveju reikalinga tik anga ventiliui. Tiesa, kadangi pats praustuvas neturi maišytuvui skirtų angų, jį teks tvirtinti ant drėgmei atsparaus stalviršio arba prireiks iš anksto numatyti potinkinio montavimo darbus. Tokie praustuvai atrodo itin stilingai, tačiau jų įrengimas reikalauja išankstinio pasiruošimo, o priežiūra yra šiek tiek sudėtingesnė nei kitų tipų praustuvų.

PAKABINAMI PRAUSTUVAI. Tai itin patogiai montuojami praustuvai, rinkoje vertinami dėl plačių pasirinkimo galimybių ir nedidelės kainos. Pakabinami praustuvai rekomenduojami mažiems vonios kambariams, kadangi optiškai didina erdvę ir leidžia naudotis laisvu grindų plotu. Iš kitos pusės, turėdami tokį praustuvą, neturėsite erdvės vonios reikmenų laikymui.

GRINDINIAI PRAUSTUVAI. Tai ant grindų statomi praustuvai, rekomenduojami erdviems vonios kambariams. Tai itin originalus ir prabangus sprendimas, savo vietą atrandantis tik išskirtiniame vonios kambaryje, kuriame yra pakankamai vietos įmantriems ir daug vietos užimantiems vonios kambario baldams.

BALDINIAI PRAUSTUVAI. Tai ant spintelės montuojami praustuvai, kurie paprastai parduodami su spintelėmis. Galima rinktis tiek standartinius, tiek individualiai pritaikomus modelius. Praustuvo ir spintelės komplektas yra puikus sprendimas žmonėms, taupantiems laiką. Tačiau renkantis šį sprendimą, būtina objektyviai įvertinti kainos ir kokybės santykį ir atkreipti dėmesį į tai, kad praustuvas neturės tiek vietos vonios reikmenų laikymui, kiek turėtų stalviršis.