Kokie ingredientai padeda sumažinti veido odos senėjimo požymius

Kai kurie įprasti veido odos senėjimo požymiai yra tamsios dėmės, raukšlės ir suglebusi oda. Ir nors suprantama, kad nėra jokios galimybės visiškai sustabdyti odos senėjimo procesus, vis dėlto yra priemonių, kurios gali padėti juos sulėtinti ir sumažinti senėjimo požymius. Todėl pristatome keletą svarbių ingredientų, kurie gali padėti pasiekti šį rezultatą.

Brandi veido oda

Svarbūs ingredientai

Keramidai: tai tarpląsteliniai lipidai, užpildantys tarpą tarp odos ląstelių raginiame sluoksnyje, kuris yra išorinis apsauginis odos sluoksnis. Mūsų oda pati geba gaminti keramidus. Be jų oda negalėtų veiksmingai sulaikyti drėgmės ir apsisaugoti nuo dirgiklių. Vietinio poveikio keramidų gali būti receptinių vaistų nuo egzemos sudėtyje, o taip pat be recepto parduodamuose produktuose.

Peptidai

Peptidai yra žinomi kaip baltymų sudedamosios dalys. Juos sudaro trumpos aminorūgščių grandinės. Odos priežiūros srityje peptidai dažniausiai naudojami kolageno, t.y. baltymo, kurio reikia odos struktūrai atstatyti, gamyboje. Įvairūs peptidai gali nevienodai padidinti kolageno kiekį, tačiau dažniausiai pasitaikantys yra signaliniai peptidai, kurie skatina fibroblastus didinti kolageno gamybą odoje, ypač nakties metu, ir sulėtinti natūralų kolageno mažėjimą.

Niacinamidas

Tai vitamino B3 (niacino) forma, kuria galima tepti odą. Kai kurie tyrimai rodo, kad jis gali būti naudingas aknės, rožinės ir senėjimo požymių, įskaitant hiperpigmentaciją, smulkias linijas ir raukšles, gydymui.

Retinoidai

Retinolis, retinalas, retinoinė rūgštis ir sintetiniai retinoidai yra vienas iš dviejų moksliškai patvirtintų būdų, odos senėjimo procesams stabdyti. Retinoidai, kurie yra vitamino A formos, veikia skatindami negyvų odos ląstelių šalinimo procesą, todėl oda išsilygina, sumažėja senėjimo požymių ir spuogų. Retinoidų, paprastai 1 % koncentracijos, gali būti įvairių veido odos priežiūrai skirtų priemonių sudėtyje. Jei išbandėte tokias priemones ir jos nedavė norimų rezultatų, reikia kreiptis į dermatologą, kuris paskirs kitokių gydomųjų preparatų. Daugeliui žmonių, kurie pirmą kartą naudoja retinoidus, jie sukelia dirginimą, todėl labai svarbu iš pradžių juos naudoti tik kelias dienas per savaitę, o iš karto po naudojimo patepti odą drėkinamuoju kremu.

Vitaminas C

Šis vitaminas būtinas kolagenui ir kitiems svarbiems organizmui svarbiems junginiams gaminti. Naudojamas vietiškai, jis gali veikti kaip antioksidantas, apsaugantis nuo UV spindulių daromos žalos. Jis taip pat gali slopinti melanino (pigmento) gamybą odoje, todėl yra geras pasirinkimas tamsių dėmių, atsiradusių dėl fotosenėjimo ar kitokios žalos, šviesinimui. Tačiau vitamino C formos nėra vienodos – jos skiriasi savo veiksmingumu ir stabilumu.

Norint, kad vitaminas C būtų veiksmingas, kovojant su saulės padaryta žala, jo koncentracija turėtų būti apie 10 %. Todėl galėtų puikiai tikti odą skaistinantis 10 % vitamino C serumas su ferulo rūgštimi ir vitaminu E, kuris lėtina odos senėjimo procesus, suteikia odai elastingumo ir stangrumo, mažina raukšles ir nelygumus, skatina kolageno gamybą, šviesina pigmentines dėmes, drėkina epidermį ir saugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių.

Apsauga nuo saulės

Galbūt esate naudoję odai skirtą kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo nudegimų, kurie yra viena iš UV spindulių daromos žalos formų. Tačiau UV spinduliai gali sukelti ir kitokią žalą, kaip antai tamsios dėmelės, raukšlės ir kiti odos senėjimo požymiai, taip pat melanomos rizika. Norint apsisaugoti nuo minėtos rizikos, reikia kasdien naudoti apsauginius odos kremus nuo saulės. Būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės, kuris turi ne mažesnį nei SPF 30 ir yra plataus spektro (apsaugo tiek nuo UVA, tiek nuo UVB spindulių).