Kokia yra pagrindinė serviso įranga?

Tiksliai pasakyti kokia yra pagrindinė serviso įranga neišeitų, nes kiekvienam servisui yra reikalinga vis kitokia serviso įranga. Tai priklauso nuo serviso veiklos rūšies, paskirties, nuo personalo žinių lygio ir kitų faktorių. Kadangi kiekvienai skirtingai serviso veiklai galima pasiūlyti skirtinga serviso įrangą, kuri būtų pati tinkamiausia tai veiklai.

Pirmiausia, serviso įranga priklauso nuo to, su kokiomis transporto priemonėmis dirba servisas. Natūralu, kad yra daugiausia servisų, kurie dirba su lengvaisiais automobiliais, kadangi pačių lengvųjų automobilių yra daugiausia. Servisams, kurie dirba su sunkiuoju transportu, serviso įranga bus visai kitokia, nei darbui su lengvaisiais automobiliais. Servisams, kurie dirba su žemės ūkio technika, taip pat yra reikalinga kitokia serviso įranga. Taip yra dėl to, kadangi pastarųjų dviejų transporto priemonių gabaritai yra didesni, nei lengvųjų automobilių ar motociklų. Žinoma, yra tokios serviso įrangos, kur nesvarbu kokios bus remontuojamos transporto priemonės, ji tinkama bendram remontui.

serviso įrangaKitas svarbus aspektas yra ta, kokias paslaugas teikia pats servisas. Jeigu servisas klientams siūlo bendras paslaugas, tai bus naudojama pagrindinė ir bendra serviso įranga. Jeigu servisas užsiima tik kėbulų remontu, tai tokiam servisui bus reikalingi kėbulų lyginimo stendai, specialios matavimo sistemos ir kita įranga. Jeigu servisas užsiima tik elektronika kompiuterine diagnostika automobiliams, tai tokiam servisui bus reikalingi diagnostikos prietaisai, osciloskopai, duomenų bazės programos ir panašiai. Jeigu servisas yra mažas ir užsiima tik darbu su automobilio ratais, tai tokiam servisui bus reikalingos padangų montavimo ir ratų balansavimo staklės, įvairūs įrankiai ir panašiai.

Tačiau nepriklausomai nuo serviso veiklos ir kokias transporto priemones jis remontuoja, yra tokia serviso įranga, kuri bus reikalinga kiekvienam servisui. Kadangi ji yra pagrindinė ir serviso mechanikui reikalinga. Tokia įranga gali būti įvairūs keltuvai, oro kompresoriai ir pneumatinė įranga, suvirinimo įranga. Taip pat yra reikalinga patys įvairiausi įrankiai, kurie gali būti naudingi mechanikui atliekant bet kokį darbą – elektriniai įrankiai, raktų komplektai, pneumatinė įranga ir kita. Tad sunku pasakyti kokia yra pagrindinė serviso įranga, tačiau kiekvienas servisas ją renkasi pagal save, savo poreikius ir savo lūkesčius.