Kokia medžiaga geriausia apšiltinti namus?

Geras namo apšiltinimas – tai raktas į jaukius, šiltus ir patogius namus. Pasirūpinę geru šiltinimu, ne tik sukursime jaukią ir pastovią šilumą, bet ir labai pagerinsime energinį taupumą. Gerai pasirinkus šiltinimo būdą bei medžiagas, šildymo kainos bus mažesnės, kadangi šiluma namuose laikysis kur kas ilgiau. Geras stogo, sienų bei lubų šiltinimas padės palaikyti stabilią, šiltą namų temperatūrą, tačiau kokios medžiagos yra pačios tinkamiausios geram namų apšiltinimui?

Viena naujausių ir puikiu efektyvumu pasižyminti medžiaga, tai purškiamos šiltinimo putos „Gamo“. Ekologiškos putos yra panašios į poliuretaną, tačiau tai yra visiškai unikali, efektyvesnė medžiaga. Gamo putos ir jų švarumas padaro jas puikų ir visapusišką pasirinkimą šiltinant grindis, lubas, stogą bei pertvaras. Šios šiltinimo putos dėl savo ekologiškumo neteršia aplinkos, o jomis apšiltintų namų šiluminės išlaidos sumažėja net iki 50 procentų. Medžiagos šiluminės savybės suteikia namams nepriekaištingą šilumą bei komfortą, o kadangi produktas ekologinis, jis neteršia oro patalpoje. Gamo termovata pagerina ir leidžia kontroliuoti ne tik klimatą namuose, bet ir suvaldyti drėgmę bei triukšmą. Termovata apšiltintas namas pasižymi itin geru sandarumu, tad energija yra naudojama efektyviai, dėl ko namo šiltinimas Gamo putomis yra vienas geriausiu pasirinkimų šiuolaikiniam pastatui.

Putų polistirolas – viena populiariausių ir plačiausiai naudojamų šiltinimo medžiagų. Jo kaina yra nedidelė, o apšiltinimas kokybiškas. Medžiagos lankstumas leidžia ją naudoti bet kokiam namo paviršiui. Norintiems sutaupyti, rekomenduojame rinktis paprasčiausią putų polistirolą, kadangi ne tik pati medžiaga, bet ir pats šiltinimas bus kur kas pigesnis nei naudojant vatą. Putų polistirolas turi geras šilumines savybes bei mažą drėgmės laidumą, tačiau šis minusas gali būti labai didelis minusas blogai vėdinamame būste.

Pats populiariausia, bet pigiausia šiltinimo medžiaga yra mineralinė vata. Jos pritaikymas yra labai platus, tačiau drėgmė gali labai pakenkti šia medžiaga apšiltintam namui. Geriausia mineralinės vatos alternatyva – tai šiltinimas ekologiška ekovata. Ši medžiaga sulaukia didelio dėmesio ne tik dėl puikių šiluminių savybių, bet ir dėl gero atsparumo tiek drėgmei, tiek ugniai. Didžiausias šios medžiagos minusas – didelė, sunkaus įrengimo kaina. Pačiam apšiltinti namus ekovata nepavyks.

Nepamirškite, kad didelę įtaką medžiagos pasirinkimui turi šiltinamo objekto būklė. Statybos medžiagų laidumas gali stipriai skirtis, todėl prieš pasirenkant tinkamiausią šiltinimo medžiagą, pasidomėkite savo pastato konstrukciją, kad galėtumėte lengviau nustatyti, kokia apšiltinimo medžiaga jums labiausiai tiks. Pasirinkę patinkantį variantą pasidomėkite, ar jis tenkina jūsų finansines galimybes. Nors kiekvienas iš mūsų nori, kad būstas būtų apšiltintas kuo efektyviau, geriausios apšiltinimo medžiagos ne tik reikalaus daugiau lėšų, bet ir jų montavimo būdai bus sudėtingesni, kurių tikrai negalėsite atlikti patys.